SKWERANIA WOLNYCH DZIECI

Przygodowy plac zabaw

Start 1 wrzesień koniec 14 wrzesień


Jak do tego doszło !

W tym roku (2019) ojciec skrzat zbudował dzieciom swoim i sąsiedzkim dom na drzewie. Podczas budowy gromada dzieci nie odstępowała ojca nawet na krok, cały czas któreś dziecię pilnowało, wbijało, wkręcało, podawało deski. I to było świetne i wspaniałe zapowiadało to że wykorzystanie domku będzie nieustanne.
Czyli praca ojca ma sens.
Po kilku tygodniach gdy domek już stał, nastąpił krach zainteresowania.
Jak to możliwe domek jest gotowy są okna półeczki drzwi, liny, huśtawki, zapadnie, biurka, materace, książki itp. są już na miejscu pomalowane i oko cieszą.
A jednak zainteresowanie dzieciarni spadło prawie do ZERA.
Jak to możliwe ?
Okazuje się że najwspanialszą zabawą jet budowanie, nie musi być to piękne zgrabne czy proste. SAMO BUDOWANIE JEST PO PROSTU ŚWIETNENie drabinka i zjeżdżalnia, nawet nie tyrolka, tylko młotek gwoździe i kupa desek sprawią frajdę jak nigdy.

Więc zróbmy dzieciom niekończący się nigdy plac budowy, plac na którym nie braknie deski, farby wkręta czy młotka. Gdzie zawsze ktoś doradzi i pomoże by skręcany w pocie czoła samolot miał oba skrzydła.

I właśnie to jest kluczem do SKWERANI wolne budowanie.


Skwerania Organ
izacja

Na terenie Skwerani dostępne będą materiały budowlane: deski, palety, kantówki, belki, liny, tkaniny, kółka, farby itp Do dyspozycji uczestników będą narzędzia typu młotki, miarki ołówki, piły ręczne, poziomice, pędzle, wkrętarki, gwoździe, wkręty. Z tego wszystkiego uczestnik może budować dowolne obiekty, sam lub z opiekunem.

Skwerania będzie pracować w trybie rodzinnym czyli opieka nad uczestnikami będą sprawować rodzice/opiekunowie. Skwerania w trakcie działania będzie modelem wolnego budowania, jednak stworzymy i wskażemy cel do którego chcemy wspólnie dopłynąć. Celem tym będzie wybudowanie przez 2 tygodnie łodzi. Organizator wybuduje szkielet który dzieci i opiekunowie będą mogli dowolnie rozbudowywać i rozwijać.

8 września na Skwerani odbędą się również warsztaty w szyciu ręcznym, wtedy to uszyjemy żagle dla naszej łodzi.

W bezdeszczowe dni gdy Skwerania będzie czynna (od 11 do 16 godziny mogą się zmieniać) na terenie będzie się znajdować co najmniej jedna osoba obsługi odpowiedzialna za zbieranie danych uczestników i opiekunów, dbanie o narzędzia, udzielająca informacji itp.


Skwerania będzie dostępna tylko i wyłącznie dla dzieci od 6 lat do 15 lat wraz z opiekunem.


Wiadomości można szukać na 

https://www.facebook.com/pg/skweraniawolnychdzieci

Adam Macander

adam@macander.net

796 102 268

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00