Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

SKWERANIA WOLNYCH DZIECI

Przygodowy plac zabaw

Start 1 wrzesień koniec 14 wrzesień


Jak do tego doszło !

W tym roku (2019) ojciec skrzat zbudował dzieciom swoim i sąsiedzkim dom na drzewie. Podczas budowy gromada dzieci nie odstępowała ojca nawet na krok, cały czas któreś dziecię pilnowało, wbijało, wkręcało, podawało deski. I to było świetne i wspaniałe zapowiadało to że wykorzystanie domku będzie nieustanne.
Czyli praca ojca ma sens.
Po kilku tygodniach gdy domek już stał, nastąpił krach zainteresowania.
Jak to możliwe domek jest gotowy są okna półeczki drzwi, liny, huśtawki, zapadnie, biurka, materace, książki itp. są już na miejscu pomalowane i oko cieszą.
A jednak zainteresowanie dzieciarni spadło prawie do ZERA.
Jak to możliwe ?
Okazuje się że najwspanialszą zabawą jest budowanie, nie musi być to piękne zgrabne czy proste. SAMO BUDOWANIE JEST PO PROSTU ŚWIETNE. Drabinka i zjeżdżalnia, nawet nie tyrolka, tylko młotek gwoździe i kupa desek sprawią frajdę jak nigdy.

Więc zróbmy dzieciom niekończący się nigdy plac budowy, plac na którym nie braknie deski, farby wkręta czy młotka. Gdzie zawsze ktoś doradzi i pomoże by skręcany w pocie czoła samolot miał oba skrzydła.

I właśnie to jest kluczem do SKWERANI wolne budowanie.


Skwerania Organ
izacja

Na terenie Skwerani dostępne były materiały budowlane: deski, palety, kantówki, belki, liny, tkaniny, kółka, farby itp Do dyspozycji uczestników również narzędzia typu młotki, miarki ołówki, piły ręczne, poziomice, pędzle, wkrętarki, gwoździe, wkręty. Z tego wszystkiego uczestnicy mogli budować dowolne obiekty, sami lub z opiekunem.

Skwerania pracowała w trybie rodzinnym, czyli opieka nad uczestnikami sprawowali rodzice/opiekunowie. Skwerania stała się modelem wolnego budowania, jednak stworzyliśmy, cel do którego chcieliśmy wspólnie dopłynąć i było nim wybudowanie w ciągu 2 tygodni łodzi - to się udało! Organizator wybudował szkielet, który dzieci i opiekunowie dowolnie rozbudowali i udoskonalili.

8 września na Skwerani odbyły się również warsztaty w szyciu ręcznym, wtedy to uszyliśmy żagle dla naszej łodzi.


Więcej wiadomości można szukać na 

https://www.facebook.com/pg/skweraniawolnychdzieci

Adam Macander

adam@macander.net

796 102 268

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00