Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

"Literackimi śladami po Łodzi - gra miejska" to projekt który był realizowany jesienią 2019 r., mający na celu zachęcenie do odkrywania historii i dziedzictwa Łodzi przez pryzmat literatury. Łódź pojawia się w wielu utworach literackich, można wędrować po mieście szlakiem miejsc opisanych przez Tuwima i Reymonta, ale również współczesnych autorów - np. Krzysztofa Beśki, Katarzyny Bondy, czy Andrzeja Makowieckiego. 

Zaprosiliśmy łodzian na dwa spacery po Łodzi z autorkami "Przewodnika literackiego po Łodzi", Katarzyną Badowską i Karoliną Kołodziej. Dzięki temu można było posłuchać o literackich tropach ulicy Piotrkowskiej, a także Starego Miasta i Bałut. Następnie zorganizowaliśmy grę miejską, trwającą miesiąc. W tym czasie można było odwiedzić kilkanaście miejsc w Łodzi, związanych z literaturą (m.in. Bibliotekę Miejską, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, Centrum Dialogu, Muzeum Miasta Łodzi, Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego), rozwiązać tam zadania, wypełniając specjalny folder stanowiący też instrukcję do udziału w grze. Przy okazji można było odwiedzić szereg instytucji związanych z kulturą, w tym również takich, do których na co dzień mało kto zagląda (np. Archiwum Państwowe w Łodzi). Na koniec zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie gry, w trakcie którego rozdaliśmy nagrody ufundowane przez sponsorów. Oczywiście w zdecydowanej większości były to książki i to te związane tematycznie z Łodzią

Ogółem w dwóch spacerach wzięło udział 50 osób, natomiast w grze miejskiej ok. 150 (z czego 30 osób odwiedziło wszystkie punkty i rozwiązało wszystkie zadania). Dzięki zaangażowaniu jako partnerów aż 11 instytucji związanych z kulturą i literaturą informacja o grze dotarła do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców (osoby "lubiące" i "obserwujące" fanpejdże poszczególnych instytucji). Pozyskaliśmy do gry 7 sponsorów, dzięki czemu poza "Przewodnikiem literackim po Łodzi" (30 egzemplarzy) do uczestników gry trafiło aż ok. 80 nagród (blisko 40 książek, 10 koszulek, 5 czapek, 5 szalików, a także ok. 20 innych gadżetów). 

Więcej informacji o grze tutaj:

http://regiocentrum.pl/o-stowarzyszeniu/nasze-realizacje/literacka-gra-miejska/

https://pl-pl.facebook.com/przewodnik.literacki.po.lodzi/

https://www.facebook.com/CentrumRegio/


Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00