"Literackimi śladami po Łodzi - gra miejska" to projekt realizowany jesienią 2019 r., mający na celu zachęcenie do odkrywania historii i dziedzictwa Łodzi przez pryzmat literatury. Łódź pojawia się w wielu utworach literackich, można wędrować po mieście szlakiem miejsc opisanych przez Tuwima i Reymonta, ale również współczesnych autorów - np. Krzysztofa Beśki, Katarzyny Bondy, czy Andrzeja Makowieckiego. 

Zaprosimy łodzian na dwa spacery po Łodzi z autorkami "Przewodnika literackiego po Łodzi", Katarzyną Badowską i Karoliną Kołodziej. Następnie zorganizujemy grę miejską, trwającą miesiąc. W tym czasie będzie można odwiedzić kilkanaście miejsc w Łodzi, związanych z literaturą, rozwiązać tam zadania, wypełniając specjalny folder stanowiący też instrukcję do udziału w grze. W trakcie listopadowych Targów Ciekawej Książki urządzimy uroczyste podsumowanie gry, wraz z wręczeniem nagród dla uczestników. 

Terminy spacerów: 29.09., g.12.00, start: pomnik jednorożca przy d.h. Central

13.10., g.12.00, start: Stary Rynek.

Gra będzie realizowana od 1 do 31 października, dopracowujemy scenariusz, tekst ze wstępu opisujący ideę gry: 

Od zawsze marzyłeś o napisaniu powieści. Masz ogromny apetyt na artystyczny i komercyjny sukces. Pewne wydawnictwo obiecało wydać Twój debiut, ale postawiło jeden warunek – Twoja powieść musi opisywać Łódź. Ta propozycja wydawała Ci się początkowo dziwna, ale redaktor przypomniał Ci, że rozgrywające się w Łodzi książki Katarzyny Bondy, Magdaleny Witkiewicz czy Krzysztofa Beśki zyskały status absolutnych bestsellerów. Każdy z tych autorów przed przystąpieniem do pracy przeprowadził wnikliwy – jak to określił redaktor – „risercz” na temat miasta, podobnie zresztą jak 120 lat temu Władysław Reymont, zanim napisał Ziemię obiecaną. – Ty też powinieneś najpierw odkryć fenomen Łodzi i poszukać inspiracji w jej żywej tkance! – przekonał Cię wydawca.

Zaczynasz właśnie zbierać materiały do powieści. Odwiedzisz kilkanaście miejsc związanych z łódzką literaturą i w każdym z nich wykonasz zadanie, które pomoże Ci poznać miasto i – co najważniejsze – przybliży Cię do napisania książki. Kolekcjonuj literki, które pozyskasz podczas poszukiwań. One wskażą Ci miejsce, w którym podpiszesz kontrakt na wydanie Twojej powieści…

Informacje na temat gry można znaleźć na www.regiocentrum.pl (w dziale Aktualności) oraz na fanpage Facebook:

https://www.facebook.com/CentrumRegio/ oraz https://www.facebook.com/przewodnik.literacki.po.lodzi/.

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00