Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Grupa Nowopoleska.

Jesteśmy mieszkańcami osiedla Nowe Polesie i nasze działania kierujemy przede wszystkim do mieszkańców tego osiedla - naszych sąsiadów.  Projekt ma charakter edukacyjny, ale również ideą projektu była integracja sąsiadów, budowanie społeczności lokalnej osiedla.

Wszystkie działania związane z projektem "Pszczeli Sąsiedzi" prowadziliśmy wspólnie z sąsiadami dla sąsiadów. Hotel dla owadów stanął na naszym osiedlu, a z biblioteczki mogą korzystać nieodpłatnie wszyscy mieszkańcy. 

1. Budowa hotelu dla owadów zapylających - stworzenie miejsca przyjaznego pszczołom i owadom zapylającym.

- Organizacja Dnia Pszczoły (15 września) - pokaz sprzętu pszczelarskiego, podglądanie rodziny pszczelej w szklanym ulu, warsztaty - tworzenie pasieki, gra terenowa - Pszczela Drużyna

Piknik z okazji Dnia Pszczoły był strzałem w 10-tkę, piękna pogoda, mnóstwo sąsiadów, całych rodzin, degustacja miodów.  Do samej gry terenowej zgłosiło się 10 drużyn (ok. 40 uczestników). Animacje dla dzieci zapewniła "Piaskownica" a profesjonalne opowieść o pasjonującym życiu pszczół firma "Corpo".

Postawiliśmy na osiedlu hotel dla owadów i na wiosnę jesteśmy pewni, że zamieszkają w nim zapylacze, dzięki którym będziemy mieć piękne kwiaty, warzywa, owoce w naszych ogródkach i na balkonach

2. Biblioteczka osiedlowa, zbiórka książek  1 mieszkanie = 1 książka (10 sierpnia)

Udało nam się wspólnie zrealizować kolejną część mikrograntu. W pierwotnym założeniu była "przy okazji" - a wyszło jak zwykle świetnie :)
Strasznie zależało nam na tym, by znaleźć przestrzeń dla literatury wszelakiej.
I udało się!
Dzięki środkom pozyskanym z grantu z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich Opus udało nam się zakupić 3 regały, pieczątkę ex libris oraz kilkadziesiąt nowości wydawniczych.
Dzięki ogromnej baterii książek przekazanych z akcji poczytajmi.pl, oraz Biblioteki Miejskiej w Łodzi, udało nam się zapełnić półki na prawie dwóch regałach, a dzięki niesamowitemu odzewowi ze strony sąsiadów, regały zapełniły się już w całości. Gdy przybędą kolejne pozycje (a to przesądzone, obiecaliśmy młodszej młodzieży zakup m.in. Dziennika Cwaniaka) nie wiemy, gdzie je postawimy :)
A co jest w tym wszystkim najlepsze? Największą radochę miały dzieciaki, pierwsze wypożyczenia to książki, które wybierały sobie do czytania na wieczór :)  i mieliśmy dzielne pomocnice do stemplowania kolejnych skarbów!
To uśmiech sąsiadów i nowe znajomości spoza Osiedla.
Najfajniejsze, że to miejsce żyje - codziennie pojawiają się kolejne wpisy do książki wypożyczeń :), są trambambule, puzzle i miejsce do wspólnego spędzenia czasu.
I jak nie mieć powera z takimi ludźmi wkoło?


Jeśli chcesz się włączyć w działania Grupy Nowopoleskiej - zapraszamy:

gosia.kubica@poczta.fm

604 05 33 29Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00