Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Przystanek "Niebieski Wiatrak" - niebieska przestrzeń do dialogu na temat autyzmu Mikrogranty w Łódzkiem 2022 - Konkurs na wsparcie rozwoju młodych organizacji

Fundacja "Niebieski Wiatrak"

„Przystanek "Niebieski Wiatrak" - niebieska przestrzeń do dialogu na temat autyzmu” to projekt zrealizowany przez Fundację „Niebieski Wiatrak”, której siedziba znajduje się w Żychlinie (Powiat Kutnowski). Podmiot, wspiera osoby z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, a także ich rodziny, na każdym etapie życia, począwszy od diagnozy, poprzez rehabilitację czy działania służące poprawie jakości życia i funkcjonowania. 

W ramach niniejszego projektu powstała przestrzeń, zarówno wirtualna, jak i rzeczywista, w której osoby z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną i ruchową (a także ich rodziny oraz osoby zainteresowane) mogą „przystanąć” i uzyskać informacje, a w razie potrzeby znaleźć pomoc.

Fundacja, aby stworzyć takie miejsce, w ramach realizacji zadania, zakupiła namiot (wystawienniczy), który symbolicznie wyznacza bezpieczne miejsce do dialogu na temat autyzmu, niepełnosprawności oraz potrzeb z nimi związanych, daje możliwość wyjścia na zewnątrz i integracji ze społecznością lokalną. 

Drugim elementem, który powstał w ramach projektu, jest strona internetowa:  www.niebieskiwiatrak.pl, dzięki której Fundacja może dotrzeć do szerszego grona odbiorców swoich działań. Wśród na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie pojawiać się będą m. in. materiały rozwijające wiedzę na temat skutecznych metod pracy z dziećmi autystycznymi i niepełnosprawnymi oraz informacje o tym, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób tą pomoc otrzymać.

W „niebieskiej przestrzeni”, oprócz działań informacyjnych czy popularyzatorskich, pojawiły się również działania o charakterze integracyjnym i animacyjnym – kierowane do najmłodszych.  Do realizacji takich działań „Niebieski Wiatrak”, dzięki mikrograntowi, zakupił chustę animacyjną wraz z kompletem piłeczek, zestaw narzędzi do malowania twarzy (farby do malowania twarzy, szablony do malowania twarzy, pędzle zwykłe i gąbkowe do malowania twarzy, brokat i żel do brokatu). Zabawy i animacje prowadzone z wykorzystaniem tych narządzi animacyjnych uczą tolerancji oraz umiejętności współpracy mimo różnych potrzeb i trudności. 

Ostatni element, zakupiony w ramach projektu, to rollup reklamowy, który promuje „Niebieskiego Wiatraka”.


Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
4 998,60