Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania


Naszą inicjatywą chcieliśmy zwiększyć zaangażowanie mieszkanców w kultywowanie tradycji rękodzieła ludowego, ocalić od zapomnienia dawne rzemiosło, pokazać bogactwo tkwiące w kulturze, zwyczajach i tradycjach, ożywć i popularyzować je i odtworzyć zanikających dziedzin rękodzieła ludowego. Uczestnicy naszych  warsztatów mogli wykorzystać poznane techniki do współczesnych potrzeb, zaznajomić się z autentycznymi wartościami kultury ludowej oraz nabyć praktyczne umiejętności w wybranych dziedzinach sztuki i rękodzieła. 

Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość namacalnie spotkać się z kulturą swojego regionu, spotkać się z osobą zajmująca się, na co dzień kultywowaniem lokalnych tradycji. Warsztaty były też okazją do rozpoznania ukrytych talentów, integracji uczestników ze środowiskiem lokalnym jak również uwierzeniem we własne możliwości. 

Warsztaty prowadziła Elżbieta Bąk twórczyni ludowa zajmująca się koronkami od dziecka. Każdy uczestnik wykonywał prace (serwety, biżuteria, ozdoby Bożonarodzeniowe itp), które zostały przedstawione na wystawie w Wolborskim Centrum Kultury.


Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00