Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Dzięki projektowi „Plenerowa galeria łączy pokolenia” w przestrzeni tzw. starej szkoły w Radziechowicach, czyli wyłączonego z użytkowania budynku szkoły z 1895 r., umieszczone zostały plansze z reprodukcjami archiwalnych zdjęć. Fotografie pochodzą z kronik szkolnych oraz z prywatnych albumów mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel realizatorów projektu i zgodzili się je udostępnić.


Zdjęcia, wykonane w latach 40. i 50. XX w., przedstawiają uczniów i nauczycieli z miejscowej szkoły.

Oprócz 8 plansz, umieszczonych we wnękach okiennych i drzwiowych, na ścianie wschodniej budynku powieszony został wielkoformatowy wydruk na tkaninie banerowej z kopią archiwalnego planu obiektu.


Kolejnym elementem plenerowej wystawy jest kolekcja reprodukcji prac plastycznych, powstałych w ramach konkursu "Moja szkoła za 100 lat", których autorami są przedszkolaki i uczniowie klas młodszych PSP w Radziechowicach. Banery z nagrodzonymi pracami są umieszczone na ogrodzeniu starej szkoły, w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw. Taka oryginalna dekoracja nie tylko poprawiła estetykę otoczenia, ale też uczyniła przestrzeń jeszcze bardziej przyjazną dla użytkowników. Ponadto na jednym z sześciu banerów pokazano budynek współczesnej szkoły lotu ptaka, dzięki czemu plenerowa galeria stała się miejscem, gdzie spotkały się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Zapraszamy do zwiedzania!

Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00