W dniu 08.08. 2019 o godzinie 12.00 w Centrum OPUS odbędą się pierwsze zajęcia z cyklu zaplanowanego w projekcie „Nasze ładne twarze” grupy nieformalnej „Piękni 60+”. Będzie to pierwsze spotkanie edukacyjne z artystą fotografikiem poświęcone zasadom  wykonywania fotografii portretowych, obejmujące takie tematy jak: kompozycja obrazu, podstawowe reguły kadrowania w fotografii portretowej, wpływ kadru na odbiór zdjęcia, znaczenie światła w fotografii, optymalne wykorzystanie światła w domu, bez profesjonalnego sprzętu – jak stworzyć warunki zbliżone do studia fotograficznego, praca z modelem od strony technicznej i psychologicznej. Trzygodzinne spotkanie stanowi  przygotowanie do dwóch warsztatów fotograficznych, w czasie których uczestnicy wykorzystają zdobytą wiedzę do wykonywania własnych zdjęć portretowych

Po letniej przerwie grupa nieformalna "Piękni 60+", działająca pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Godności Życia Ludzkiego Humane Vitae wznawia zajęcia z cyklu "Nasze ładne twarze". Najbliższe dwa spotkania odbędą się w Centrum OPUS w dniach 05 i 12 września 2019. Wezmą w nich udział członkowie grupy "Kulturalne drugie śniadanie" oraz podopieczni stowarzyszenia wspierającego - opiekunowie osób chorych i niepełnosprawnych, osoby niepełnosprawne i doświadczone przez życie, które dotychczas nie uczestniczyły w zajęciach dla seniorów w ramach projektów dotacyjnych. Tematem spotkań edukacyjno-warsztatowych będzie pielęgnacja cery dojrzałej, w tym  specyfika i sposoby dbania o skórę dojrzałą, skuteczne środki i specyfiki pomagające w pielęgnacji,także te naturalne i domowe, dieta dobra dla skóry, masaże i ćwiczenia w warunkach domowych, pielęgnacja dłoni. Pokazy i porady prezentowane przez doświadczoną kosmetyczkę wzbogacone zostaną indywidualnymi zaleceniami uwzględniającymi stan i rodzaj cery każdej z uczestniczących osób.

Kolejne zajęcia z cyklu "Nasze ładne twarze" z udziałem członków grupy "Kulturalne drugie śniadanie" i podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Godności Życia Ludzkiego Humane Vitae będą miały miejsce 20.09.o godz. 10.00 w Centrum OPUS. W trakcie warsztatów skupimy się na roli światła w fotografii portretowej i współpracy z modelem w praktyce. Uczestnicy będą wykonywać zdjęcia portretowe z użyciem własnego sprzętu. Powstałe prace zostaną poddane korekcie i omówione aby eliminować błędy i poszerzać umiejętności.

27.września o godz.10.30 i 10.października o godz. 11.00  grupa nieformalna "Piękni 60+" zaprasza do Centrum OPUS na warsztaty z makijażu, który powinien być dostosowany do wieku i typu urody oraz sytuacji i stroju. Jak zrezygnować z wieloletnich nawyków dotyczących upiększania, wprowadzić korzystne zmiany, jak tuszować wady cery i podkreślać swe atuty uczestniczki dowiedzą się w teorii i praktyce, w trakcie pokazów technik malowania i samodzielnie wykonując makijaż pod nadzorem i ze wskazówkami instruktorki.
02 października o godz.10.30 na kolejne zajęcia
z cyklu "Nasze ładne twarze" zaprasza grupa nieformalna "Piękni 60+". Tym razem będzie to spotkanie edukacyjno - konsultacyjne ze stylistką, w trakcie którego skoncentrujemy się na sylwetce i ubiorze. Dowiemy się jak dostosować ubiór do sylwetki, podkreślając jej walory i tuszując mankamenty. Dobierzemy najlepsze "odmładzające" kolory zgodne z typem urody. Spróbujemy określić indywidualny styl odpowiadający sylwetce i osobowości, a na następnych zajęciach uczestniczki wykonają makijaż pasujący do swojego stylu.

17 października o godz. 14.00 odbędzie się "robocze" spotkanie grupy biorącej udział w projekcie "Nasze ładne twarze". Wspólnie dokonamy przeglądu i selekcji wykonanych dotychczas zdjęć portretowych, omówimy najczęstsze błędy, pokażemy dobre przykłady. Uzupełnimy brakujące fotografie. Wybrane zdjęcia w ciągu tygodnia zostaną wydrukowane na sztywnym podłożu. Uczestnicy przygotują się organizacyjnie do ostatniego zadania - spotkania podsumowującego projekt połączonego z małą wystawą.


Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
4 000,00