Mikrodziałanie

Seniorzy i dzieciaki szyją misiaki Mikrogranty dla seniorów 2019

Fundacja Szycie Życia

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

I. Lipiec:

4 warsztaty dla seniorów i wnuków - dzieci (5-12 lat). - w lipcu, od 11.07. w każdy czwartek i piątek godz. 10.00-13.00 zapraszamy na warsztaty szycia dla seniorów wraz z wnukami, ul. Szpitalna 9/11 (Szkoła Podstawowa nr 37, wejście od strony placu zabaw). kontakt: szyciezycia@gmail.com

Zrealizowano 6 warsztatów, ponieważ cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W czasie zajęć powstaną misiaki – zabawki, które będzie można zabrać do domu lub przekazać do łódzkich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci. W czasie warsztatów, będziemy również prosić seniorów o przywoływanie  opowieści z dzieciństwa. Opowiemy także o dawnych zabawkach i zabawach.

2 spotkania warsztatowe dla seniorów, w czasie zajęć zostaną uszyte misiaki - breloczki - zabawki dla dzieci z łódzkich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych. - Zajęcia odbędą się w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora ul. Szpitalna 6.

II. Wrzesień:

a) 2 warsztaty rękodzielnicze realizowane w szkołach podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 37) we współpracy i z aktywną pomocą seniorów. Chcemy aby te działania były inspiracją do współpracy seniorów ze szkołami, np. w ramach zajęć pozaszkolnych lub świetlicowych.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.

III. Wrzesień - Październik

Zbiórka maskotek – misiów do przekazania do łódzkich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci. Będzie realizowana w czasie warsztatów, oraz w wybranych szkołach podstawowych, Centrum Kultury Młodych, Domu Kultury Ariadna, Centrum Kultury Opus i innych instytucjach.

Szczegóły na fb: Szyć każdy może

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
8 000,00