Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

„WSZYSTKIE trzyMAMY się RAZEM”- ARTETERAPEUTYCZNA STREFA RELAKSU DLA KOBIET Miejski program mikrograntów Łódź 2019

Przędzalnia Sztuki

„WSZYSTKIE trzyMAMY się RAZEM” ARTYSTYCZNA STREFA WSPARCIA I INTEGRACJI  DLA MAM I OPIEKUNEK DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

https://www.facebook.com/events/1174478396273353/

>>>DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU „WSZYSTKIE trzyMAMY się RAZEM”
Grupa wsparcia powstała po to aby integrować mamy i opiekunki dzieci niepełnosprawnych, kobiety potrzebujące przyjaźni, rozmowy, wsparcia psychologicznego oraz arteterapeutycznego.
https://www.facebook.com/groups/383338752614854/?source_id=164394924237154

W RAMACH PROJEKTU „WSZYSTKIE trzyMAMY się RAZEM” ARTYSTYCZNA STREFA WSPARCIA I INTEGRACJI  DLA MAM I OPIEKUNEK DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH ODBYŁ SIĘ CYKL WARSZTATÓW INTEGRACYJNO- ARTETERAPEUTYCZNYCH

Warsztaty dla grupy pierwszej poświęcone były pielęgnowaniu wewnętrznej równowagi ciała i umysłu. Jak w obliczu codzienności nauczyć się poświęcać czas sobie? Jak oderwać się od problemów, wsłuchać się w siebie i odnaleźć wewnętrzny spokój? Umiejętność głębokiej relaksacji jest jedną z naszych najbardziej naturalnych i niespełnionych potrzeb. W środku kręgu kobiecych mocy, w strefie relaksacyjnej jako uczestniczki warsztatów pod opieką instruktorki jogi i medytacji odbyły podróż ku odnalezieniu wewnętrznej stabilizacji. Na matach do ćwiczeń wykonały układ asan. Rozluźnienie mięśni przybrało formę terapii i w bezpieczny sposób uwolniło napięcie. Te miłe chwile przeplatały się  z najgłębszą formą relaksacji- podczas części medytacyjnej instruktorka słowami i dźwiękiem wzmocniła  kobiecą siłę, świadomość i potencjał. Po wybudzeniu ze stanu głębokiej medytacji uczestniczki stworzyły swoje osobiste mandale – energetyczne kręgi układane na papierze czerpanym z suszonych ziół i polnych kwiatów. 
Grupa druga spotkanie rozpoczęła od rozmowy z psychologiem z muzyką medytacyjną w tle. W kameralnej strefie relaksacyjnej w zaciszu pracowni twórczej, w otoczeniu obrazów, światła świec i tęczy kolorowych, miękkich poduch toczyły się kobiece rozmowy. Zaczęłyśmy od budowania wiedzy o trudnej i cennej umiejętności dbania o własne potrzeby w obliczu trudności związanych z opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi.  Jak stres związany z chorobą dziecka przekłada się na dane relacje? Jak radzić sobie z presją otoczenia i uczuciem zmęczenia i bezsilności? Jak w gorszy dzień wstać z łóżka z uśmiechem, przyodziać kamasze i stanąć do walki z rzeczywistością jako świadoma swojej kobiecej mocy Wenus? Był to czas na wejście w głęboki wewnętrzny dialog, czas na eksplozję słów i stopniowe wyciszenie gonitwy myśli, czas na kojącą rozmowę, błogi relaks i wymianę kontaktów między kobietami potrzebującymi wsparcia, poszukującymi nowych znajomości, przyjaźni i alternatywnych form relaksu. Druga część warsztatu poświęcona została pracy nad tworzeniem autoportretu psychologicznego. Uczestniczki prowadzone przez własną podświadomość dokonały autoanalizy własnych doświadczeń, lęków, pragnień i wzruszeń. 

Program dofinansowany  ze środków budżetu Miasta łodzi oraz funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

ORGANIZATOR/ FUNDACJA PRZĘDZALNIA SZTUKI
PARTNER/ KATARZYNA PABICH - PSYCHOLOG

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00