„WSZYSTKIE trzyMAMY się RAZEM”- ARTETERAPEUTYCZNA STREFA RELAKSU DLA KOBIET Miejski program mikrograntów Łódź 2019

Przędzalnia Sztuki
Zapraszamy do udziału w projekcie „WSZYSTKIE trzyMAMY się RAZEM” ARTYSTYCZNA STREFA WSPARCIA I INTEGRACJI  DLA MAM I OPIEKUNEK DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCHhttps://www.facebook.com/events/1174478396273353/Poznaj niekonwencjonalne metody radzenia sobie z silnym, permanentnym stresem. Stań się częścią grupy, dołącz do rozmowy przy użyciu słów, gestów, dźwięków i obrazów i pozwól aby stała się punktem zwrotnym ku emocjonalnemu wyzwoleniu i szansą na wzajemną wymianę doświadczeń.

>>>DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU „WSZYSTKIE trzyMAMY się RAZEM”
Grupa wsparcia powstała po to aby integrować mamy i opiekunki dzieci niepełnosprawnych, kobiety potrzebujące przyjaźni, rozmowy, wsparcia psychologicznego oraz arteterapeutycznego.
https://www.facebook.com/groups/383338752614854/?source_id=164394924237154

>>>WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH / UDZIAŁ BEZPŁATNY / ZAPISY art.warsztaty@o2.pl / tel. 668 908 048
GRUPA I (8-10 OSÓB) 26.10.2019 / SOBOTA / 9.00-15.00 / "W KRĘGU KOBIECYCH MOCY"
GRUPA II (8-10 OSÓB) 26.10.2019 / SOBOTA / 15.30-19.30 / "WENUS W KAMASZACH"
_________________________________________________
>>>GRUPA I (8-10 OSÓB) / 9.00-15.00 / "W KRĘGU KOBIECYCH MOCY"
HARMONOGRAM
Wprowadzenie- rozmowa z psychologiem przy herbacie i kominku (1h)
Część poświęcona praktyce jogi i medytacji (1h)
Część arteterapeutyczna- ziołowe mandale i czas na rozmowy(2h)

Każda z uczestniczek warsztatów otrzyma lnianą torbę z materiałami terapeutycznymi od psychologa materiałami dotyczącymi podstaw praktyki jogi i medytacji, płytę z muzyką medytacyjną, notatnik do sporządzania osobistych zapisków podczas zajęć, matę do praktyki oraz zestaw materiałów potrzebnych do stworzenia mandali. W lnianej torbie znajdzie się także dyplom uczestnictwa w warsztatach wraz z podziękowaniem. Warsztatom towarzyszyć będzie poczęstunek.

WIĘCEJ O WARSZTATACH DLA GRUPY I
Warsztaty poświęcone zostaną pielęgnowaniu wewnętrznej równowagi ciała i umysłu. Jak w obliczu codzienności nauczyć się poświęcać czas sobie? Jak oderwać się od problemów, wsłuchać się w siebie i odnaleźć wewnętrzny spokój? Umiejętność głębokiej relaksacji jest jedną z naszych najbardziej naturalnych i niespełnionych potrzeb. W środku kręgu kobiecych mocy, w strefie relaksacyjnej jako uczestniczki warsztatów pod opieką instruktorki jogi i medytacji rozpoczniecie podróż ku odnalezieniu wewnętrznej stabilizacji. Na matach do ćwiczeń wykonacie układ asan. Rozluźnienie mięśni przybierze formę terapii i w bezpieczny sposób uwolni tkwiące w Was napięcie. Te miłe chwile przeplatać się będą z najgłębszą formą relaksacji- podczas części medytacyjnej instruktorka słowami i dźwiękiem wzmocni Waszą kobiecą siłę, świadomość i potencjał. Zastosuje technikę zwaną joga nidra*, która umożliwi Wam pogłębienie wewnętrznego kontaktu z własnym „ja” i osiągnięcie zadowolenia z bycia „tu i teraz”. Wyposaży Was w wiedzę potrzebną do kontynuowania praktyki w domowym zaciszu. Po wybudzeniu ze stanu głębokiej medytacji stworzycie swoje osobiste mandale – energetyczne kręgi układane na papierze czerpanym z suszonych ziół i polnych kwiatów. Razem z artystkami dokonacie analizy barw i układu kompozycyjnego roślinnych kręgów. Oprawione w ramy obrazy staną się Waszymi amuletami, nośnikami kobiecych wspomnień i magicznych chwil spędzonych w Arteterapeutycznej Strefie Relaksu Dla Kobiet.
* Joga nidra jest praktyką polegającą na utrzymywaniu całkowitej pasywności. Jest porównywana do wewnętrznej podróży między jawą a snem, która polega na obserwacji i doświadczaniu wszystkiego, co w danej chwili pojawia się w obrębie ciała, umysłu i ducha.
_________________________________________________
GRUPA II (8-10 OSÓB) / 15.30-19.30 / "WENUS W KAMASZACH"
HARMONOGRAM
Wprowadzenie- rozmowa z psychologiem przy herbacie i kominku (2h)
Część arteterapeutyczna i czas na rozmowy (2h)

Każda z uczestniczek otrzyma lnianą torbę z materiałami terapeutycznymi od psychologa, płytę z muzyką medytacyjną, notatnik do sporządzania osobistych zapisków podczas terapii oraz podobrazie i zestaw materiałów plastycznych. W lnianej torbie znajdzie się także dyplom uczestnictwa w warsztatach wraz z podziękowaniem. Warsztatom towarzyszyć będzie poczęstunek.

WIĘCEJ O WARSZTATACH DLA GRUPY II
Spotkanie rozpocznie się od rozmowy z psychologiem z muzyką medytacyjną w tle. W kameralnej strefie relaksacyjnej w zaciszu pracowni twórczej, w otoczeniu obrazów, światła świec i tęczy kolorowych, miękkich poduch toczyć się będą kobiece rozmowy. Zaczniemy od budowania wiedzy o trudnej i cennej umiejętności dbania o własne potrzeby w obliczu trudności związanych z opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Jako uczestniczki spotkania dostaniecie od nas wyraźny impuls do odkrycia nowych pokładów wewnętrznej siły i wiary we własne możliwości. Od rozważań nad własną naturą i osobowością przejdziemy płynnie do tematu komunikacji między płciami w związkach, przyjaźniach i rodzinie. Jak stres związany z chorobą dziecka przekłada się na dane relacje? Jak radzić sobie z presją otoczenia i uczuciem zmęczenia i bezsilności? Jak w gorszy dzień wstać z łóżka z uśmiechem, przyodziać kamasze i stanąć do walki z rzeczywistością jako świadoma swojej kobiecej mocy Wenus? Będzie to czas na wejście w głęboki wewnętrzny dialog, czas na eksplozję słów i stopniowe wyciszenie gonitwy myśli, czas na kojącą rozmowę, błogi relaks i wymianę kontaktów między kobietami potrzebującymi wsparcia, poszukującymi nowych znajomości, przyjaźni i alternatywnych form relaksu. Druga część warsztatu poświęcona zostanie pracy nad tworzeniem autoportretu psychologicznego. Każda z Was prowadzona przez własną podświadomość dokona autoanalizy własnych doświadczeń, lęków, pragnień i wzruszeń. Nauczycie się jak przekładać myśli w obraz, jak emocjom nadawać kształty. Frustracji i euforii nadacie barwę. Swoje niespełnione potrzeby i pragnienia wyrazicie kompozycją i malarskograficznym znakiem. Wyposażymy Was w umiejętność radzenia sobie z negatywnymi emocjami i wewnętrznym napięciem z wykorzystaniem języka sztuki i ekspresji gestu. *Umiejętności plastyczne nie są wymagane.

Program dofinansowany  ze środków budżetu Miasta łodzi oraz funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

ORGANIZATOR/ FUNDACJA PRZĘDZALNIA SZTUKI
PARTNER/ KATARZYNA PABICH - PSYCHOLOG

trzyMAMY się RAZEM !  
Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00