Eco-życie – eco-szycie czyli Łódź, szycie i ekologia Miejski program mikrograntów Łódź 2019

Fundacja Szycie Życia

Uczestnikom projektu pokażemy rozwiązania, do zastosowania na co dzień, działania, które przyczynią się do świadomego i zdrowego stylu życia oraz dbałości o przyrodę. Połączymy działania praktyczne – warsztatowe ze spotkaniami z dietetykiem oraz trenerem personalnym.

Realizowane działania - lipiec - listopad:

1) Warsztaty „Eko-szycie – drugie życie ubrań”-  3 warsztaty, każdy będzie trwał 4 h, ul. Szpitalna 9/11 lub Centrum Opus, il. Narutowicza 8/10.

Warsztaty adresowane są do dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci. Uczestnicy będą mieli okazją zapoznać się z tajnikami szycia na maszynie oraz uszyć torby na zakupy, eko-siateczki, woreczki na pieczywo, wszystko po to aby walczyć z nadmiarem foliowych torebek, aby żyć świadomie i ekologicznie.

2) Warsztaty „Eko-recykling – przeróbmy to” 3  warsztaty, każdy będzie trwał 4 h.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tkaniu - wykonamy dywaniki, podkładki pod kubeczki i elementy dekoracyjne, jako materiał wykorzystamy niepotrzebne ubrania i tekstylia domowe. Gazety zamienimy w papierową wiklinę, a z niej powstaną koszyczki i podstawki. Będziemy również pleść lub szydełkować wykorzystując niepotrzebne T-shirty i włóczki.

3) Eko-dieta - spotkanie z dietetykiem, 2 h, ul. Szpitalna 9/11 lub Centrum Opus, il. Narutowicza 8/10.

Planujemy spotkanie z dietetykiem, które ma na celu omówienie zasad zdrowego stylu życia i znaczenia właściwej diety. Spotkanie będzie miało również część warsztatową dotycząca planowania posiłków, gospodarowania „zasobami lodówki” w taki sposób, aby nie marnować produktów i nie wyrzucać jedzenia.

4) Eko-życie - spotkanie z trenerem personalnym, 2 h, wrzesień - październik.

Natomiast spotkanie i aktywny spacer/bieg w jednym z łódzkich parków poprowadzony przez trenera, ma zachęcić uczestników do aktywnego stylu życia, uprawiania sportu, ale także poznawania łódzkich parków. W ten sposób łączymy dwie aktywności - poznawczą oraz podnosimy sprawność fizyczną, co jest elementem zdrowego stylu życia.

Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu będzie bezpłatny. Szczegóły wydarzeń na fb: Szyć każdy może

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00