Projekt skierowany jest do pacjentów klinik pediatrycznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Uczestnikami projektu będzie 300 dzieci, hospitalizowanych w ICZMP w Łodzi. Wolontariuszami wspierającymi nasze działania będą nauczyciele szkoły szpitalnej. Wszyscy uczestnicy projektu wykonają pod naszym kierunkiem lalki inspirowane kulturą Polski i innych części świata, poznają ich historię oraz sposoby ich tworzenia. Projekt będzie okazją do poznania rożnych technik plastycznych i bardzo ciekawych materiałów. Odbiorcami projektu będą również osoby mogące obejrzeć wystawy zdjęć lalek wykonanych na warsztatach. Wystawa będzie prezentowana min. w ICZMP w Łodzi i w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a także w zaprzyjaźnionych szkołach. Nasze działania będą także  na bieżąco prezentowane na specjalnie stworzonym profilu na FB. Zależy nam na dotarciu do jak największej ilości osób w celu promocji projektu i naszych działań.

Harmonogram działań:

warsztaty będą odbywały się w świetlicach klinik ICZMP w Łodzi, salach chorych i salach konferencyjnych szpitala. Ze względu na specyfikę pracy szpitala zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych (od 14).

Projekt zakłada przeprowadzenie 9 warsztatów plastycznych dla dzieci, jednego warsztatu dla nauczycieli i ok. trzech wystaw zdjęć:
- 05.09.19 - przygotowania do realizacji projektu /zakup i przygotowanie pomocy oraz pomieszczeń/,
- 16.09.19 Lalki polskie ze słomy i sznurka - stroje ludowe z rożnych regionów kraju.
-20.09.19 Lalki słowiańskie - żadanice - lalki wiązane z tkanin.
- 23.09.19 Lalki z Południowej Afryki - lalki z gipsu medycznego na małych butelkach malowane farbami akrylowymi, bogato zdobione.
- 27.09.19 Lalki z Środkowej Afryki - zande -  lalki wykonane z modeliny, zdobione koralikami masą porcelanową, koralikami i barwnikami.
- 04.10.19 Lalki z Ameryki Płd. Gwatemala - lalki na problemy wykonane z barwnych tkanin, gipsu, drutu, koralików, plasteliny.
-10.10.19  Lalki japońskie - lalki wykonane z zimnej porcelany, drutu, tkanin i farb akrylowych.
-17.10.19 Lalki meksykańskie - lalki wykonane z kolorowych tkanin, bibuły, tiulu, kulek drewnianych, wełny czesankowej.
-24.10.19 Lalki indonezyjskie - marionetki Teatr WAYANG - lalki wykonane ze słomek, patyków, sznurków, tektury, tkaniny, kulek drewnianych.
-31.10.19 Lalki indyjskie - lalki wykonane z drewnianych łyżek, gipsu, tektury, wełny czesankowej  i cekinów.
- 7.11.19 - warsztaty dla nauczycieli - prezentacja i omówienie projektu,własnoręczne wykonanie wybranej lalki.
- od 08. 11. 19 do 22.11.19 wystawy zdjęć prac wykonanych przez dzieci.


Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
4 520,00