Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Mikrodziałanie

Stworzenie sieradzkiego Wirtualnego Muzeum Alchemii Mikrogranty Sieradz 2020

Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej

Projekt przygotowujący powstanie wirtualnego Muzeum Alchemii - strony przybliżającej wiedzę o "naukach tajemnych" w dawnej Polsce, również od strony praktycznej. 

Wśród zamieszczonych na stronie artykułów, infografik oraz materiałów filmowych można odnaleźć wiele informacji z zakresu dziejów nauki i techniki, prezentacji sylwetek alchemików oraz inscenizacje wybranych procesów i eksperymentów.

Podczas trwania projektu wytypowane zostały urządzenia alchemiczne, które będą mogły służyć w edukacyjnej misji Pracowni Alchemika. Wykonano ich wierne repliki. Na potrzeby aranżacji studia, w którym wykonywano nagrania oraz sesje zdjęciowe, zakupiono drewniany stół do pokazów. Przestrzenią internetowych działań edukacyjnych stał się blog utworzony na platformie Blogspot. Zlecono wykonanie szaty graficznej, złożonej z logotypu, elementów identyfikujących projekt, utworzenie graficznej strony przygotowywanych infografik oraz dostosowanie szablonu strony na potrzeby Wirtualnego Muzeum Alchemii. Stronę przypisano do specjalnie w tym celu wykupionej domeny www.alchemicy.com.pl. 

Członkowie i sympatycy grupy nieformalnej stworzyli wiele materiałów edukacyjnych, które zostały zamieszczone na nowo utworzonej stronie/blogu. Napisano 30 krótkich artykułów, które finalnie zostały zamieszczone w 15 opublikowanych postach. Opublikowano również 20 infografik, Etapy procesu destylacji przedstawiono na 10 filmikach, które również zamieszczono na stronie. 

Zrealizowana została również sesja zdjęciowa, z której fotografie wykorzystano w materiałach opublikowanych w Wirtualnym Muzeum Alchemii. 

Nieformalna grupa "Pracownia Alchemika" będzie kontynuować działalność popularyzatorską, prowadząc kursy on-line, publikując kolejne serie artykułów oraz infografik, a także - gdy pozwoli na to sytuacja - organizując warsztaty i prezentacje na żywo.

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00