Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Nie hejtuj – rozmawiaj! Trzy powiaty przeciw mowie nienawiści Mikrogranty w Łódzkiem 2021

Fundacja Słowem Pisane

Warsztaty w ramach projektu „Nie hejtuj – rozmawiaj! Trzy powiaty przeciw mowie nienawiści” realizowała wieluńska Fundacja Słowem Pisane. Podczas zajęć młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu nie tylko dyskutowała o destrukcyjnym wpływie hejtu, ale i przygotowała plakaty oraz naklejki, które trafiły do szkół średnich i instytucji kultury z regionu wieluńskiego i pajęczańskiego. Dodatkowo uczniowie opracowali i przygotowali na ten temat własny podcast emitowany na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej 1 listopada 2021 roku. Happening na placu Legionów, podczas którego młodzież rozdawała naklejki z przekazem „Szanujmy się – również w internecie” zakończył działania projektowe.

„Nie hejtuj – rozmawiaj! Trzy powiaty przeciw mowie nienawiści” – to tytuł projektu, który właśnie dzisiaj wspólnie z Fundacją Słowem Pisane kończymy. Braliśmy podczas niego udział w licznych warsztatach, których efektem są prezentowane dzisiaj plakaty oraz naklejki, które rozdajemy mieszkańcom. Dodatkowo plakaty trafiły do instytucji kultury i szkół średnich w powiecie wieluńskim i pajęczańskim. Nagraliśmy również podcast dotyczący naszego spojrzenia na mowę nienawiści. W naszych działaniach zachęcamy młodzież do sięgania po pomoc, gdy staną się ofiarami hejtu, stąd na plakatach umieściliśmy darmowy numer telefonu zaufania 116 111.. - mówiły podczas happeningu uczennice z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu.

Czynny udział w happeningu wzięli również uczniowie wieluńskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza.
Projekt realizowany był w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem 2021” – program realizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze Środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na latach 2021-2030.

Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
4 800,00