Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

11 listopada - Dzień Niepodległości Mikrogranty w Łódzkiem 2021

My Piotrkowianie

W ramach projektu "11-Listopada - Dzień Niepodległości" dla uczniów szkoły podstawowej przeprowadzone zostały wykłady przedstawiające o losach historii Niepodległego Państwa Polskiego na tle wydarzeń z 1918 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W tym celu zaangażowani zostali wolontariusze (nauczyciele) pasjonaci historii z okresu I wojny światowej, którzy przedstawili zarys tworzących się  struktur Legionów Polskich w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas przygotowanego jednodniowego pikniku harcerskiego, młodzi ludzie zapoznali się z historią tworzących się struktur Związku Harcerstwa Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Mogli na chwilę przenieść się do czasów, gdzie na terenach Piotrkowa Trybunalskiego w 1915 r została utworzona Polska Organizacja Skautowa. Prelegentem spotkania był wieloletni instruktor ZHP hm. Tomasz Fijałkowski.

Dla wszystkich uczestników spotkania (również poprzez media społecznościowe), został zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce "Flaga biało-czerwona", gdzie głównym tematem prac była flaga biało - czerwona w oczach dzieci i młodzieży w odzyskaniu niepodległości.

Wolontariusze stowarzyszenia rozdali 620 szt. flag biało czerwonych mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego.

Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00