Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Leszy to nieformalna grupa obywateli, głównie mieszkańców powiatu bełchatowskiego, którzy sprawę czystości lasów wzięli we własne ręce. Od lutego 2020 sprzątją lasy, monitorują i dokumentują liczne wysypiska i nieprawidłowości. 

Pulsem życia grupy są cotygodniowe spotkania w różnych zakątkach okolicznych lasów, podczas których łączą rekreację z pożyteczną pracą oraz edukacją najmłodszych. Swoje akcje organizują w każda niedzielę o godz. 10.30. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.leszy.org.pl i na stronie Leszy Miłośnicy Czystych Lasów na Facebooku. 

W projekcie, obok cotygodniowego "czyszczenia lasów", stworzono ogólnodostępną mapę, która obrazuje wszystkie działania: uprzątnięty obszar lasu, odkryte wysypiska wraz z informacją o podjętych działaniach (np.: zgłoszenie) oraz dokumentację fotograficzną. Jednym z pomysłów jest projekt obywatelskiego monitoringu pt Strażnik Lasu. Strażnikiem Lasu może zostać każdy, Wystarczy że: 1) zadeklaruje wzięcie pod obserwację uzgodnionego obszaru lasu, 2) w dogodniej chwili udostępni informacje o stanie lasu, który monitoruje: zaśmiecanie, stan istniejących wysypisk, lokalizacja, fakt podjęcia działania (uprzątnięcie, zgłoszenie). 

28 czerwca świętowali pół roku swojej działalności na Lesznym Pikniku. W ciągu tego czasu odbyło się 16 akcji wspólnego sprzątania lasów  - czasem w 50-cio osobowych grupach, akcja nigdy sie nie skończy - co i cieszy (wspaniała integracja i edukacja) i martwi (wciąż sa śmieci w lasach). 


Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00