Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Jesteśmy SILNE! Kampania na rzecz zaangażowania łodzian i łodzianek w ochronę praw kobiet FIO 2020 Lokalny Program Mikrograntów

Stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom

“Jesteśmy SILNE” to projekt skierowany do dziewczynek, kobiet i innych osób identyfikujących się jako kobiety. Jego celem jest wzmacnianie poczucia siły i stworzenie przestrzeni do jej wyrażenia. Poprzez wspólne działania chcemy wesprzeć uczestniczki w odnajdywaniu w sobie siły, by mogły zawalczyć o siebie i swoją przyszłość.

  •  Opublikujemy drugi – specjalny numer czasopisma SILNE. Aperiodyk społeczny, którego motywem przewodnim będzie kampania “Jesteśmy SILNE!”.
    Dlatego zapraszamy Was do przesyłania nam swoich tekstów – czekamy na Wasze przemyślenia, opinie, analizy, opowiadania, bajki. Przesyłajcie na adres: silne.aperiodyk@gmail.com

Niebawem zaprosimy Was do dyskusji – zapytamy, co dla Was oznacza bycie silną, jak wydobyć swoją siłę na zewnątrz, co sprawia, że jest ukryta, kiedy i w jakich okolicznościach uświadomiłyście sobie, że jesteście silne lub kiedy uznałyście, że tej siły wam brakuje. Z powodu epidemii będziemy na początku tylko online, lecz za jakiś czas zaprosimy Was na spotkanie na żywo. Mamy nadzieję, że Wasze odpowiedzi zainspirują inne osoby do przemyśleń, a może nawet to zmiany postrzegania siebie i innych.

KONKURS NA GRAFIKĘ PROJEKTU!

Ogłaszamy go już teraz – możecie przesyłać nam swoje prace od razu lub poczekać na wyniki dyskusji, o której wspomniałyśmy powyżej – może Was zainspirują!

Tworząc prace weźcie pod uwagę hasła:

Kobiety są SILNE!
Dziewczynki są SILNE!
Wszystkie JESTEŚMY SILNE!

Za pomocą grafiki chcemy pokazać siłę kobiet. Zaprezentujemy ją na nośnikach w przestrzeni miejskiej w Łodzi (będzie umieszczona na telebimie lub citylightach) – chcemy tym samym zwrócić uwagę mieszkańców miasta na zagadnienie. Mamy nadzieję, że zainteresujemy kogoś na tyle, że dołączy do naszych działań, weźmie udział w dyskusji, lub chociaż ją przeczyta – co może wpłynąć na dalsze życie.

Grafikę zamieścimy też na okładce czasopisma SILNE, użyjemy w mediach społecznościowych do promowania projektu.

Wybierzemy również kilka innych prac, które opublikujemy w czasopiśmie.


adres do wysyłki: lodzkiedziewuchy@gmail.com w tytule maila wpiszcie: jesteśmy silne

Prace możecie przesłać za pomocą np. https://wetransfer.com/
Termin przesyłania: do 15 sierpnia 2020 roku – do północy
Wyniki konkursu ogłosimy 20 sierpnia 2020 roku.

O projekcie: https://lodzkiedziewuchy.org.pl/projekt-jestesmy-silne/

Dyskusja on-line: https://www.facebook.com/events/741057446666753

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00