Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Po wizycie studyjnej w Wielkopolsce


W dniach 23-24.05.2019 r. odbyła się wizyta studyjna dla przedstawicieli grup nieformalnych planujących założenie organizacji oraz organizacji pozarządowych, które planują uruchomić działalność ekonomiczną.

Uczestnicy reprezentowali bardzo różne obszary działalności: edukacja, kultura, sport, rozwój osobisty i in. Celem wyjazdu studyjnego była wymiana doświadczeń, zainspirowanie się, podpatrzenie jak radzą sobie organizacje działające od kliku lat. Przez dwa dni udało nam się spotkać z wieloma organizacjami z Leszna i Poznania, zobaczyć ich działania, zadać pytania, wymienić kontakty.

Podmioty, które odwiedzaliśmy, chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem, mówiły nie tylko o blaskach prowadzonych działań, ale też o trudnościach. Bardzo inspirujące było spotkanie z przedstawicielką Fundacji Arena i Świat, która prowadzi wiele działań dla młodzieży i lokalnej społeczności. Duże wrażenia zrobiły na nas panie ze Stowarzyszenia Nasza Alternatywa, które prowadzą działania profilaktyczne i terapeutyczne dla młodzieży z różnymi problemami wychowawczymi. Dzięki ich dobrze zaplanowanemu wsparciu wielu podopiecznym udało się przekuć problemy w sukcesy. Spółdzielnia Socjalna TriTime zaprezentowała swoje biznesowe myślenie, a Stowarzyszenie Centrum rozwoju Gminy Kościan udowodniło, że chcieć to móc. Pysznymi obiadami ugościły nas Spółdzielnia Socjalna Rydzynianka oraz Spółdzielnia Socjalna Wspólny Stół, które opowiedziały swoje historie powstania. Widzieliśmy też niesamowite działania prowadzone przez Stowarzyszenie Schron Kultury Europa, Stowarzyszenie Mały Olimijczyk, Fundację Niwa Edukacja i Rozwój, a także jedną z największych powierzchni labowych w Polsce, prowadzoną przez Fundację Animatornia.Te dwa dni były na pewno bardzo intensywne i inspirujące. Uczestnicy wizyty wrócili bardzo zadowoleni, z nowymi pomysłami na działania, z nowymi kontaktami. Cel wizyty został osiągnięty.

Zadanie zostało sfinansowane z projektów: OWES wsparcie rozwoju ES 2018-2020 oraz Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Może Cię zainteresować