Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

16.10.18 – spotkanie na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK)

Dowiedz się więcej o ZSK

W 2016 roku w Polsce weszła w życie ustawa o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK). Wprowadza ona zupełnie nowe możliwości potwierdzania wiedzy i umiejętności. Poza świadectwem ukończenia szkoły lub uczelni, ustawa daje szansę potwierdzenia kwalifikacji zdobytych w miejscu pracy, na kursach lub podczas samodzielnej nauki w domu.

Zintegrowany System Kwalifikacji zbiera różne kwalifikacje w jednym rejestrze. Baza ta dopiero zaczyna się tworzyć i uzupełniać kwalifikacjami. 

Jednostki i instytucje szkoleniowe, pracodawcy, przedsiębiorcy i wszelkie inne podmioty mogą zgłaszać propozycje kwalifikacji, a także wnioskować 

o przyznanie im statusu Instytucji Certyfikującej, która nadaje określone kwalifikacje i wydaje odpowiednie certyfikaty.

Centrum OPUS oraz Instytut Badań Edukacyjnych zapraszają na spotkanie o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, które odbędzie się 16 października, 

o godz. 13.00 w Sali konferencyjnej Centrum OPUS, ul. Narutowicza 8/10 (sala na piętrze 1 bez windy).

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną:

  • elementy ZSK, m.in. możliwość opisu kwalifikacji rynkowych,
  • sposób włączania kwalifikacji do Systemu,
  • uzyskiwanie statusu Instytucji Certyfikującej.

Prowadząca spotkanie: Agnieszka Orzechowska – doradczyni regionalne ZSK.

Udział w sesji rekomenduje się zwłaszcza instytucjom szkoleniowym, w tym organizacjom pozarządowym, przedsiębiorstwom społecznym, które działają w obszarze szkoleń zawodowych i przygotowania do wejścia na rynek pracy, pracodawcom oraz instytucjom samorządowym, które chcą aktywnie wpływać na lokalny rynek pracy.

Spotkanie jest bezpłatne. Aby się zgłosić wyślij mail na adres jwoznicka@opus.org.pl


 

Może Cię zainteresować