Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Wspieramy aktywnych społecznie! Poznajcie naszych "pakietowców".

Sami się dziwimy, jak to szybko minęło…

Na początku roku pisaliśmy Wam o tym, że rozpoczynamy program wspierający dla grup i organizacji planujących działania ekonomiczne.

Dziś możemy napisać, że w województwie łódzkim mapa organizacji pozarządowych powiększyła się o zacne grono podmiotów ekonomii społecznej.

Chcemy Wam opowiedzieć o podmiotach, które korzystają z naszego wsparcia i doradztwa. Zachęcamy do obserwowania, udostępniania, udziału w wydarzeniach i kibicowania.


W Łodzi poznajcie i śledźcie Fundację Kwela, która zajmuje się m.in. edukacją i ochroną wielokulturowego dziedzictwa Łodzi i regionu, a zwłaszcza spuścizny niemieckiej i czeskiej.

Można ich spotkać na spacerach ulicami Łodzi oraz na cmentarzach ewangelickich. A jeśli interesuje Was, skąd nazwa Fundacji, to zapraszamy do odwiedzenia strony Fundacji Kwela - tam znajdziecie odpowiedź:)


Świat sztuki, arteterapii i projektów społeczno-kulturalnych otworzy przed Wami Fundacja PROSTO.

Fundację założyła niezwykle zdolna i pracowita ukraińska artystka o pseudonimie Aia Kora, która od ponad roku jest mieszkanką naszego regionu. Warsztaty prowadzone przez Fundację są bardzo autentyczne, innowacyjne i niezwykłe, tak jak sama historia powstania organizacji.


Kto zna Łódź ten wie, że nasze miasto posiada ogromne tradycje wielokulturowe, w tym żydowskie. Ocalenie i ochronę tego dziedzictwa pielęgnuje Stowarzyszenie Strażnicy Pamięci, które regularnie zaprasza na wydarzenia i spacery związane z historią łódzkich Żydów oraz dba o miejsca pamięci - nie tylko w Łodzi, ale też w innych miastach Polski i świata.

Strażnicy Pamięci chętnie włączają młodzież w systematyczne akcje międzynarodowego sprzątania cmentarza przy ul. Brackiej.


W Osjakowie powstała Fundacja PONADTO, która będzie rozwijała ofertę kulturalno – edukacyjną wśród mieszkańców gminy. Już wkrótce odbędą się pierwsze zajęcia rytmiki dla dzieci oraz inne atrakcje dla starszych i młodszych.


Sportowego ducha od najmłodszych lat promuje i aktywnie rozwija Fundacja KOBI Soccer School stworzona przez Marcina Kobierskiego wieloletniego zawodnika Warty Sieradz i trenera. Świetna zabawa, nauka współpracy i pasja do piłki nożnej to misja zajęć, w których uczestniczą już dwulatki. Zajęcia prowadzone w Sieradzu i okolicach cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców dzięki świetnej organizacji i profesjonalizmowi Fundacji. 


OGROMNE GRATULACJE wszystkim odważnym i niesamowicie kreatywnym osobom, które nie zatrzymały się na marzeniach, planach, pomysłach, ale zrealizowały je!

Dziękujemy liderkom i aktywistom za wasz zapał, wytrwałość i wysiłek, który wkładacie w realną zmianę otoczenia.

Jesteśmy pod wrażeniem Waszych pasji, kompetencji i pełni wiary, że samo najlepsze dopiero przed Wami.

Życzymy wiatru w żagle i pomyślności.


___

Projekt "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej 2021-2023” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Może Cię zainteresować