Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Aktualność Co się działo w ŁCW, czyli krótkie podsumowanie projektu.

Co się działo w ŁCW, czyli krótkie podsumowanie projektu.

Tydzień zamykamy zapowiadanym parę dni temu "krótkim podsumowaniem" naszych działań w projekcie Łódzkie Centrum Wielokulturowe.

Wraz z Fundacją Ocalenie przez rok realizowaliśmy program ŁCW finansowany z budżetu Miasta Łodzi.


Przez ten rok poznaliśmy wiele fantastycznych osób, które współtworzyły ŁCW przez udział w wydarzeniach a także w organizacji niektórych z nich :)

Wszystkich oczywiście nie wymienimy, ale możemy Wam powiedzieć, że:

  • 327 osób skorzystało z voucherów do łódzkich instytucji kulturalno -edukacyjnych m.in. do EC1, Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, łódzkiego ZOO,  Muzeum Fabryki, Muzeum Kinematografii

  • zorganizowaliśmy 7 wydarzeń integracyjnych, m.in. spotkanie klubu mam, szkolny dzień wielokulturowy,  wieczory z kuchnią (hiszpańską czy kaukaską), kurs z podstaw języka i kultury Ukrainy

  • zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych na 6 edukacyjnych wycieczek po Łodzi skierowanych do cudzoziemców i pokazujących historię naszego miasta (oprowadzanie w językach polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim)

  • zorganizowaliśmy 2 seminaria z udziałem organizacji cudzoziemców w Łodzi, by porozmawiać o potrzebach i sposobach włączania nowych mieszkańców w życie miasta

  • w naszym biurze odbywały się lekcje języka polskiego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

  • animatorki ŁCW włączyły się w działania promujące Budżet Obywatelski wśród cudzoziemców

  • we współpracy ze Stowarzyszeniem KLON/JAWOR, przygotowaliśmy także infografiki prezentujące zasady zakładania organizacji pozarządowych w Polsce. Materiały są dostępne tutaj (w językach ukraińskim, angielskim i rosyjskim).

  • po rosyjskiej agresji na Ukrainę zainicjowaliśmy spotkania sieciujące dla organizacji i grup zaangażowanych w pomoc Ukraińcom i Ukrainkom.

W naszych działaniach uczestniczyły osoby z bardzo wielu państw, przede wszystkim z Ukrainy i Białorusi, ale także z Hiszpanii, Włoch, Wenezueli, Albanii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Rosji, Indii, Niemiec, Nigerii, Belgii, Kanady, Irlandii, Gruzji, Azerbejdżanu, Gwatemali, Brazylii, Portugali, Rumunii, Kazachstanu, Jemenu...i Polski.

Świetnie było realizować projekt w tak różnorodnym gronie.

Dziękujemy i do zobaczenia w innych naszych działaniach.Może Cię zainteresować