Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Wszystko, co musicie wiedzieć o zamówieniach publicznych.

Zapraszamy na ostatnie z tegorocznych spotkań z doradcą ds. zamówień publicznych.

Z doradztwa mogą skorzystać osoby reprezentujące podmioty ekonomii społecznej (przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie socjalne, spółdzielnie pracy, zakłady pracy chronionej, jednostki reintegracyjne) z terenu powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego, M. Piotrków Trybunalski, sieradzkiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, pajęczańskiego.


Społeczne zamówienia publiczne znacząco zwiększają szanse podmiotów ekonomii społecznej na realizację usług, dostaw czy robót budowlanych zlecanych przez samorządy lokalne i ich jednostki. Dlatego warto, aby podmioty ekonomii społecznej wiedziały, jak z nich korzystać, a także namawiały samorządy do stosowania społecznych zamówień publicznych.

Podmioty ekonomii społecznej, które po spotkaniu zainteresują się ubieganiem się o zamówienia publiczne, w szczególności społeczne, mogą otrzymać bezpłatne wsparcie doradcze w tym zakresie ze strony eksperta Centrum OPUS. 

Dodatkowo, w związku z obecną sytuacją, w trakcie spotkania doradca przedstawi również ułatwienia w zakresie zamówień publicznych i innych form zlecania zadań publicznych związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy.

 

Spotkanie poprowadzi Tomasz Schimanek - długoletni ekspert ds. ekonomii społecznej i społecznych zamówień publicznych.


Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o:

  • co to są zamówienia publiczne i dlaczego warto je realizować?
  • co to są społeczne zamówienia publiczne i jakie korzyści przynoszą?
  • rozwiązania ułatwiające dostęp do zamówień podmiotom ekonomii społecznej: podstawy prawne, opis, praktyczne przykłady stosowania;
  • ułatwienia w zamówieniach publicznych w związku z wojną w Ukrainie;
  • odbyć indywidualne konsultacje 

 


Zgłoś się na spotkanie - wypełnij formularz: https://forms.gle/QZJjWfXr3fxPK2fTA

 

 

Może Cię zainteresować