Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Współtworzymy Łódzkie Centrum Obywatelskie od 10 lat!

Koniec roku skłania was do podsumowań, ocen, rozliczeń? A może nie oglądacie się na to co było, tylko tworzycie nowe plany, harmonogramy i wyzwania?
Czy może końcówka roku to dla was czas formalnych sprawozdań i podsumowania z przełomu roku wcale nie kojarzą wam się najlepiej?

Mamy nadzieję, że podsumowania was nie odstraszają, bo oczywiście i my zamierzamy opowiedzieć Wam trochę o tym, jak wyglądał u nas mijający rok, jakie projekty nas pochłaniały, co udało nam się zbudować, rozwinąć, odkryć i zaplanować na kolejne miesiące.

To wszystko jeszcze przed nami, a dziś dajemy wam mały przedsmak. To podsumowanie nie roku, ale aż dziesięciu lat!

W 2022 roku DZIESIĘĆ LAT skończyło Łódzkie Centrum Obywatelskie.

ŁCO powstało w 2012 roku z myślą o wsparciu łódzkich organizacji i osób chcących działać społecznie. Od początku tworzą je dwa NGO: Fundacja Ferso i my - Centrum OPUS.

Wśród wsparcia, które oferujemy jest m. in. bezpłatna przestrzeń coworkingowa i sprzęt, doradztwo naszych specjalistów (np. pomoc w zakładaniu organizacji pozarządowych, w kwestiach prawnych czy księgowych, prowadzeniu działalności odpłatnej i gospodarczej), a także spotkania, szkolenia, warsztaty.

Przez dziesięć lat naszych działań dokonaliśmy wielu ważnych zmian.

  • Na przykład: wraz UMŁ i lokalnymi NGO (stowarzyszeniami, fundacjami) wypracowaliśmy Wieloletni Program Współpracy z organizacjami pozarządowymi - zapewniając ich aktywny udział i wzmacniając znaczenie i pozycję trzeciego sektora w naszym mieście.
  • Opracowaliśmy także Lokalny Program Mikrograntów - pozwalający mieszkańcom wykorzystywać małe granty do wspólnych, sąsiedzkich działań.
  • Wraz z wydziałem budynków i lokali przygotowaliśmy nową politykę lokalową dla organizacji pozarządowych - gwarantując jasne procedury wynajmu w trybie obniżonej stawki. A z Biurem Partycypacji opracowaliśmy założenia funduszu wkładów własnych, dającego możliwość dofinansowania wkładu własnego.

Za nami kosmiczne liczby!

  • 4 tysiące godzin doradztwa dla osób chcących działać społecznie,
  • 600 godzin wsparcia specjalistów z zakresu kwestii prawnych, księgowych, podatkowych, ochrony danych osobowych czy pozyskiwania środków na działania,
  • 40 tysięcy godzin wsparcia technicznego (użyczenia sal, namiotów, rzutników, ekranów, a także platformy ZOOM i MEET)
  • Ponad 1000 godzin szkoleń, warsztatów i spotkań wzmacniających kompetencje łódzkich aktywistów - zawsze w odpowiedzi na bieżące potrzeby.

Potrafimy reagować na zmianę sytuacji i potrzeb - bo ty wy wiecie najlepiej, czego potrzebują wasze organizacje. A my pomagamy wam to osiągnąć.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

___
Łódzkie Centrum Obywatelskie jest współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

Może Cię zainteresować