Nasz projekt oprócz idei sportowych promował aktywizację lokalnych środowisk. Powstał dzięki współpracy sportowców amatorów. Uzyskał dzięki temu współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego oraz z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, a patronat nad zawodami objęły władze samorządowe w osobach Pana Starosty Powiatu Pabianickiego oraz Pana Prezydenta Miasta Pabianic.

W zawodach wystartowali uczestnicy z całego województwa łódzkiego. W przygotowaniach do zawodów uczestniczyli m in. członkowie Pabianickich stowarzyszeń “O co biega”, Forma na piątkę”, “Onthebike.com”, oraz miłośnicy sportu amatorskiego, a przede wszystkim Pabianiczanie. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem mediów. Relacje ukazały się m in. w “Życiu Pabianic”, serwisie “Biegam po Łodzi”, a także w ogólnopolskim portalu “Festiwal Biegowy”. Bardzo duży materiał na temat zawodów zrealizowała pabianicka telewizja Pro-MOK. Miło nam odnotować, że licznie przybyli też mieszkańcy Pabianic dopingujący zawodników.  Informacje o zawodach znajdują się na stronie Duathlon Cross PabianiceRelacje z imprezy ukazały się również w mediach:

Obiecujący debiut duathlonu w Pabianicach Festiwal Biegowy 2019 11 26,

Znamy wyniki duathlonu w Pabianicach. Impreza biegowo - rowerowa odbyła się po raz pierwszy Życie Pabianic 2019 11 25,

TV Pro-MOK InfoFLESZ 2019 11 25

TV Pro-MOK Puls Miasta 2019 11 27

Ponieważ formuła zawodów zyskała uznanie w oczach zawodników, a ich realizacja okazała się sukcesem - projekt będzie miał kontynuację w postaci cyklu crossowych zawodów duathlonowych.

Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
4 650,00