Projekt ,,Jak to kiedyś bywało" skierowany jest do dzieci, młodzieży i seniorów .Nasze działania łączą pokolenia, stwarzają szansę na aktywność i zaangażowanie młodych ludzi i osób starszych .Dorośli mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem , wspomnieniami , dowartościowanie-czyli pokazanie, że ich życiowa historia i umiejętności są ważne i potrzebne. Przeciwdziałanie wykluczeniu ,uczestnictwo w życiu społecznym zmniejsza poczucie osamotnienia seniorów. Poszerzając wiedzę o historii i tradycji dzieci poznają zawody, zajęcia ,które kiedyś były powszechne ,ale dziś są rzadko spotykane (haftowanie, wyszywanie, kaligrafia itp.),Zdobywając zainteresowanie rzemiosłem i rękodziełem, może wzbudzić ciekawość a nawet pasję do rękodzieła, jest to świetnym uzupełnieniem dzisiejszego, mocno, cyfrowego świata. Forma terapii przez działanie-rękodzieło, opowiadanie, wspomnienia-to wszystko pobudza pamięć i daje radość. Warsztaty i spotkania odbędą się w okresie maj-listopad, wszystkie relacje, opisy, zdjęcia umieścimy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. J.Pawła II oraz na Facebooku, również na fb Gmina Wieruszów, Klub Seniora+, Wieruszowski Dom Kultury, lokalna gazeta Tu gazeta.