Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

WARSZTATY MŁODE MAZAKI W FABRYCE SZTUKI + MALOWANIE MURALU W STARTEJ DRUKARNI to inicjatywa malarska, która wyszła w przestrzeń miasta Łodzi, łącząc łodzian, łódzkich młodych artystów i instytucje związane ze sztuką. W ramach projektu powstała wielkoformatowa, kolorowa praca malarska - wspólny mural w Starej Drukarni : Gdańska 130, który był realizowany przez grupę młodych artystów przez ponad dwa tygodnie pod kierunkiem Oli Ignasiak, Oli Hoffer oraz koordynowany przez Olgę Jakubowicz i Anię Jaworską.

ARTYŚCI: Przemek Hoffer, @orbography, Marta Pązik, Daria Galuś, Aleksandra Falczewska, Zygmunt Bilski, Joanna Dreczka, Piotr Piwowarski, Klaudia Rutkowska, Kinga Kąkol, Alicja Tkaczyk, Weronika Żelechowska, Artur Majka, Michał Janczyło, Aleksander Siąkała, Oliwia Ciszek, Adrianna Krajewska, Weronika Janisz, Helga Alacker, Lena Pawlik, Carolina Gil Torres, Marijeta Markovina, Krzysztof Kubiś, Filip Borządek, Milena Czyżewska, Aleksandra Skóra... Zwycięski projekt został wyróżniony z 15 różnorodnych propozycji, a jego autorem jest Michał Janczyło!

Druga część projektu odbyła się w formie otwartych warsztatów artystycznych w Fabryce Sztuki skierowanych do młodzieży i osób starszych, niezależnie od wieku i umiejętności. Efektem kreatywnego spotkania było 36 różnorodnych prac malarskich, które powstały w ramach warsztatów prowadzonych przez Distort Visual i Weronikę Żelechowską.

Uczestnicy projektu poznali tradycyjne jak i alternatywne techniki malarskie, wykorzystując farby akrylowe, pędzle, wałki, farby w sprayu i inne zróżnicowane materiały, wycinając szablony, malując czy tworząc kolaże. Warsztaty stanowiły propozycję zmierzenia się z własnymi pomysłami i wspólne działanie poprzez zabawę z dala od ekranu komputera.

PARTNERZY : OPUS : STARA DRUKARNIA, Gdańska 130 : FUNDACJA RENDER : PRACOWNIA DZIAŁAŃ MALARSKICH W PRZESTRZENI MIASTA : AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH IM. WŁ. STRZEMIŃSKIEGO W ŁODZI : FABRYKA SZTUKI W ŁODZI : ARTCHEMIA

Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00