Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Mikrodziałanie

Połącz się dobrze! - Jak zadbać o swoje dobre samopoczucie w sieci? Mikrogranty w Łódzkiem 2021

CENTRUM INWESTYCJI SPOŁECZNO-EKONOMICZNYCH

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Sieradzu. Trzy z pośród 4 warsztatów odbyły się w Filii nr 1 MBP w Sieradzu, natomiast jedno spotkanie miało miejsce w bibliotece Głównej w Sieradzu przy ul. Polnej 36 A.

21.10.2021 - warsztaty dla 11 osób dorosłych (osoby w wieku 50 plus)

Grupa szczególnie była zainteresowana kwestią uzależnień behawioralnych oraz wpływem korzystania z social mediów na nastrój i samoocenę. 

22.10.2021 - warsztat dla dzieci w przedziale wiekowym 8-13

Szczególnie istotne tematy to plusy i minusy Internetu (za największą wadę dzieci uznały hejt), a także o tym, czym gry sieciowe różnią się od zabaw z przyjaciółmi na żywo. Dzieci wypracowały sposoby uważnego korzystania z social mediów.

28.10. 2021 - warsztaty dla osób dorosłych (przedział wiekowy od 22 - 65 )

Zajęcia w szczególności dotyczyły trudności, jakimi są uzależnienie od Sieci Internetowej i poczucie wykluczenia, nieprzynależenia, nieakceptowania.

29.10.2021 - warsztat dla dzieci w przedziale wiekowym 8-13

Mowa była głównie o zagrożeniach psychologicznych, związanych z cyberprzestrzenią, a zwłaszcza wpływem social mediów na samoocenę. Dzieci zastanawiały się, w jaki sposób dystansować się do wyidealizowanego cyberświata, pełnego wyretuszowanych zdjęć, a przede wszystkim jak budować poczucie własnej wartości w oparciu o realnie posiadane zalety.


Lokalizacja

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00