Centrum OPUS

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Mikrodziałanie

Celem projektu było uczczenie 85. rocznicy powstania Garnizonu Sieradz. 

Pierwotnie planowana była organizacja Pikniku podczas którego miano przypomnieć historię jednostki, ale ze względu na wymogi sanitarnego bezpieczeństwa przenieśliśmy realizację do sieci, co okazało się bardzo dobrym posunięciem. Poznaliśmy nowe media, pozostał trwały ślad naszego projektu (film) i dotarliśmy do większej liczby osób. W ramach projektu został zrealizowany film dokumentalny ukazujący historię i służbę w 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia . 

Film powstał dzięki dotarciu i wykorzystaniu przez realizatorów unikatowych materiałów archiwalnych przypominających początki stacjonowania Wojska Polskiego w Sieradzu. Skorzystano także z nagrań kręconych w murach współczesnej jednostki, w których ukazano codzienną służbę żołnierzy i zadania przed jakimi stoi brygada. Dzięki Internetowi i w współpracy z lokalnymi mediami mediom film trafił do ponad 2000 odbiorców poprzez portale społecznościowe. Film był także transmitowane w pasmach regionalnych na platformie telewizji Vectra w całym kraju. 

W ramach obchodów przeprowadzono konkurs plastyczny. Przygotowano... 60 prac plastycznych, z których wybrano najlepsze prace w kategorii 7-9 lat oraz 10-15, a także jedno wyróżnienie. Pracę oprócz komisji konkursowej oceniali również internauci na fanpage Klubu 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
4 000,00