Centrum OPUS

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Wydarzenie filmowe "#ArtystyStudentyFilmowce" to bezprecedensowa koncepcja, zlokalizowana w najbardziej nieszablonowym łódzkim kinie - BODO. 

Tym razem zaprezentowana zostanie twórczość Łodzi Akademicko-Artystycznej, której jakość i pomysłowość doceniania jest nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 Przybliżona zostanie twórczość absolwentów oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.  Będą to zarówno studenci jak i absolwenci tych uczelni. 

 Odbędzie się przegląd najciekawszych filmów z archiwów obu uczelni. Z każdej z nich zostaną zaprezentowane tematyczne bloki filmowe i następujące po nich dyskusje z ekspertami (wykładowcami akademickimi, absolwentami łódzkich uczelni, twórcami).

Zorganizowany będzie konkurs na najlepszy łódzki akademicki film, do którego zostaną zaproszeni zarówno twórcy obu uczelni artystycznych, jak i studenci pozostałych uczelni wyższych z Łodzi. 

Filmy zostaną ocenione przez jury składające się z przedstawicieli zawodów około filmowych jak i dziennikarzy kulturalnych. Ważny głos będzie miała również widownia, której głosy zadecydują o nagrodzie publiczności.

Zwycięski

Koszt:
14 480,00