Grupa nieformalna Pingwinek będzie zrealizować inicjatywę ważną dla wszystkich mieszkańców sołectwa Kłudzice umożliwiającą integrację międzypokoleniową, zbliżenie sąsiadów we wspólnych działaniach i zadaniach. W ramach projektu młodzi mieszkańcy nauczą się od starszych przepisów na wypiek popularnego niegdyś chleba z Kłudzic, a starsi spróbują pizzy - dania lubianego przez młodych. Uczestnicy dowiedzą się o dobroczynnym wpływie na organizm zdrowej żywności, do której zalicza się wypiekany wg dawnych receptur chleb, bez ulepszaczy i konserwantów. Warsztaty z wypieku chleba i pizzy mogą stać się lokalną propozycją spędzenia wolnego czasu, receptą na samotność, możliwością odnowienia sąsiedzkich i rodzinnych relacji. 

Realizację projektu poprzedziliśmy rozwieszeniem informacji o zbliżających się warsztatach na 4 tablicach ogłoszeń w sołectwie oraz przy sklepie wiejskim. Po kilku dniach rozwiesiliśmy dodatkowo przygotowane plakaty na Święto Chleba. Stosowaliśmy również metodę poczty pantoflowej tzn. z ust do ust. Realizacja projektu została  promowana na profilu społecznościowym na Facebooku, grupa Pingwinek prowadzi stronę Kłudzice i Jestem z Sulejowa a OSP Kłudzice ma również stronę na, której informowaliśmy o zbliżającym się przedsięwzięciu. Twórcy strony o wielowymiarowym zasięgu Jestem z Piotrkowa Trybunalskiego również informowali o Święcie Chleba w Kłudzicach.

Za pomocą maszynki do robienia znaczków promocyjnych,  udostępnionej przez grupę Pingwinek wykonano i rozdano gościom oraz uczestnikom przypinki promujące Święto Chleba.

Dodatkowo uzyskano patronaty do Święta Chleba  Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka i Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego.

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
4 000,00