Wspomaganie rozwoju dziecka - warsztaty i szkolenia dla rodziców i nauczycieli Miejski program mikrograntów Łódź 2019

Fundacja Sentivenio

Co proponujemy w ramach projektu?

Nasz pomysł na projekt to zorganizowanie BEZPŁATNYCH warsztatów i szkoleń skierowanych do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zainteresowanych rozwojem dziecka i/lub do rodziców dzieci z autyzmem, jak również nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi w podanym wieku  i/lub pracujących z dziećmi z autyzmem.

 

Proponujemy Wam 4 DZIAŁANIA w tym zakresie!!!

Jakiej tematyki będą one dotyczyć?

I - warsztat - jak efektywnie spędzać czas z dzieckiem, kreatywnie wykorzystywać przedmioty codziennego użytku w zabawie z dzieckiem; jak bawić się, by stymulować rozwój zmysłów, pokazywanie zabaw polisensorycznych z wykorzystaniem eksperymentów.

 

II - szkolenie - jak stymulować rozwój psychoruchowy dziecka z autyzmem, jakie techniki terapeutyczne stosować, by dziecko mogło lepiej funkcjonować w swoim środowisku; by było bardziej zmotywowane do nabywania i utrwalania umiejętności komunikacyjnych, społecznych i poznawczych.

 

III - szkolenie - jak wspierać rozwój ruchowy i świadomość ciała dziecka (zabawy ruchowe z wykorzystaniem metody MRR W. Sherborne); jak odczytywać dokumenty dziecka- diagnozy i jakie zabawy na podstawie tych danych można zaproponować dziecku, by jak najlepiej dopasować ćwiczenia do adekwatnego poziomu rozwoju dziecka z autyzmem.

 

IV - szkolenie - podstawowe założenia i metody w terapii dzieci z autyzmem, szkolenie obfite w wiedzę teoretyczną z przełożeniem na praktykę, dużo informacji w jaki sposób polepszyć pracę z dzieckiem, jak się z nim komunikować, w jaki sposób i na jakiej podstawie wyznaczać cele terapeutyczne.

 

Jeśli jesteś zainteresowny(a)  tematyką wspierania rozwoju dziecka i poprawienia komfortu funkcjonowania dzieci z autyzmem za pośrednictwem oddziaływań terapeutycznych WEŹ UDZIAŁ W NASZYM PROJEKCIE!!! Serdecznie zapraszamy, my już nie możemy się doczekać.

 

Kiedy będziemy działać i gdzie się spotkamy?

Wszystkie warsztaty i szkolenia realizowane w ramach projektu odbywać się będą w siedzibie Sentivenio Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci z Autyzmem pod adresem:

ul. Andrzeja Struga 26,
Piętro I,
90-513 Łódź

Szczegółowe terminy poszczególnych warsztatów i szkoleń zostaną ustalone wkrótce! Zatem zachęcamy do śledzenia naszego Facebook ’a i naszej strony internetowej.

01.09.2019 - 30.09.2019        rekrutacja, przyjmowanie zgłoszeń

18.10.2019 - 24.11.2019        prowadzenie warsztatów i szkoleń

Gdzie mogę szukać aktualności?

Facebook:    https://www.facebook.com/sentivenio/

WWW:        https://www.sentivenio.com.pl/pl

Jak mogę się zapisać na bezpłatne warsztaty i szkolenia?

Zgłoszenia będziemy przyjmować pod adresem e-mail: kontakt@sentivenio.com.pl

Zapraszamy do udziału w warsztatach i szkoleniach osoby zainteresowane. Zapewniamy wiedzę merytoryczną na wysokim poziomie, dobrą zabawę, przyjemną atmosferę i prowadzenie przez pasjonatów swojej pracy.

Jeśli chcesz porozmawiać w celu uzyskania więcej szczegółowych informacji na temat realizowanego projektu chętnie odpowiemy na Twoje pytania pod numerami tel: 733-331-839;

533-442-311

 

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
3 990,00