Projekt zakłada kompleksowe zaaranżowanie ogrodu za budynkiem kamienicy znajdującej się w starej części Bałut przy ul. ks. Brzóski.

Przedsięwzięcie to jest ważne dla wszystkich członków naszej społeczności. Rozwiąże on częsty w dzisiejszych czasach problem braku integracji między ludźmi mieszkającymi w jednym bloku.

W efekcie naszych działań powstanie atrakcyjna przestrzeń, która pozwoli zintegrować mieszkańców całej kamienicy.

Pierwszym etapem realizacji będzie uporządkowanie terenu i wykonanie drewnianego podestu w wydzielonej części ogrodu, na którym następnie zaaranżujemy strefę wypoczynkową z sofami, krzesłami, stołem oraz strefę zabaw dla dzieci z piaskownicą i huśtawką. Potrzebne wyposażenie wykonamy częściowo sami. Następnie planujemy wykonać po obu stronach tarasu trawniki i miejscowo posadzić rośliny ozdobne, które uatrakcyjnią tą przestrzeń, a także oddzielą ją od strefy wjazdowej przy bramie. Na koniec wykonamy ogród deszczowy pozwalający zagospodarować wodę deszczową z dachu.

Nasze działania pozwolą na zaangażowanie bezpośrednich odbiorców już na etapie realizacji, a także funkcjonowania projektu adekwatnie do indywidualnych zainteresowań i możliwości oraz realizację indywidualnych potrzeb mieszkańców. Poprawa estetyki przestrzeni wpłynie również na polepszenie jakości życia wspólnoty.

Harmonogram projektu:

1. Lipiec 2019 - porządkowanie terenu, zakup huśtawki, wykonanie mebli ogrodowych 

2. Sierpień 2019 - przygotowanie drewnianego podestu z piaskownicą, rozplantowanie podłoża pod rośliny i trawnik, sadzenie roślin,

3. Wrzesień 2019 - wykonanie ogrodu deszczowego, zakończenie projektu.

Źródła zdjęć:

www.pinterest.com

www.gardenpuzzle.pl

www.my-garden.gardena.com

www.furnilux.pl

www.inspirowanintura.pl

Postęp prac można śledzić na stronie https://www.facebook.com/ogrod.brzoski. Zapraszamy do śledzenia i komentowania.

Zwycięski

Zdjęcie

Koszt:
5 000,00