Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Aktualność “STOP Przemocy”- włącz się, działaj!

“STOP Przemocy”- włącz się, działaj!

  • Zapraszamy na spotkania z ekspertkami/ekspertami:

9.02 godz. 16:30 Małgorzata Czarnota, Centrum Praw Kobiet: o przemocy w rodzinie, jej mechanizmach, skutkach wychowywania się w domu, w którym występuje przemoc, a także o tym jak wspierać osoby doświadczające przemocy oraz o szansach i sposobach na skuteczną pomoc w wychodzeniu z przemocowych związków i relacji.

15.02 godz. 17:00 Małgorzata Tatucha, Centrum Praw Kobiet: o istotnych kwestiach prawnych dotyczących spraw rodzinnych i opiekuńczych, w tym przede wszystkim opinii biegłych psychologów w sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci.

24.02 godz. 17:00 Dariusz Sobieski, Subvenio Fundacja interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej: spotkanie poszerzające świadomość na temat zjawiska przemocy, a także o tym jak wspierać osoby doświadczające przemocy i gdzie zwrócić się po pomoc.

1.03 godz. 17:00 Marta Szymczyk, Nieszablonowa Pedagożka: spotkanie dedykowane przede wszystkim rodzicom i opiekunom: o przemocy wobec dzieci (także przemocy rówieśniczej, przemocy w internecie), o tym jak o niej rozmawiać, a także o współpracy z instytucjami w tym zakresie.


Spotkania będą miały formę interaktywną.

Podczas spotkań zapewniamy serwis kawowy.



  • Warsztaty z zarządzania konfliktami “Weź pogadaj"

 dwa terminy do wyboru:

12.02 (sb) godz. 9:00-14:00 lub 4.03 (pt.) godz. 16:00-21:00

“Weź pogadaj” warsztaty z zarządzania konfliktami dotyczące psychologicznego wymiaru sytuacji konfliktowych oraz sposobu komunikowania się w tych sytuacjach, poszerzające świadomość własnych zasobów i
  obszarów wymagających działań terapeutycznych i sposobów radzenia sobie ze stresem i przemocą w środowisku. Spotkania będą prowadzone w oparciu o koncepcję Porozumienia Bez Przemocy (NVC) uczące postawy empatii i metod pozwalających na zbudowanie relacji zaufania i współpracy.

 Codziennie używamy tysiąca słów rozmawiając z innym. I choć mówimy tym samym językiem bardzo często nie jesteśmy w stanie się porozumieć. Szkolenie ma na celu pomóc nam dostrzec różnice w naszej komunikacji i nauczyć lepiej wyrażać swoje potrzeby i myśli. Każdy z nas ma inne potrzeby, różnimy się w samoświadomości, zdolności ich wyrażania jak i w umiejętnościach stawiania granic. Za każdym zachowaniem człowieka stoją ważne powody.

Razem będziemy poznawać swoje sposoby komunikacji, poszukamy różnic między nimi i nauczymy się szanować i zauważać te różnice w rozmowie.
Sprawdzimy czy tak samo porozumiewamy się w rodzinie i w pracy i poszukamy metod na zwiększenie skuteczności naszej komunikacji w oparciu o komunikację bez przemocy.
Razem znajdziemy odpowiedź na pytanie: Dlaczego mnie nie słychać właściwie? Jak mówić żeby nas słyszano i jak słuchać, żeby do nas mówiono?


Podczas warsztatów zapewniamy ciepły posiłek oraz serwis kawowy.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

 Wszystkie spotkania odbędą się w Sali Konferencyjnej Centrum OPUS, ul. Narutowicza 8/10 Łódź.

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: Zofia Kwiecień 797-548-832 lub mailowo: zkwiecien@opus.org.pl a także za pośrednictwem formularza online: https://forms.gle/DKZJ1EEVMue5xxej7

 ___

Zapraszamy również na warsztaty wzmacniające dla osób zagrożonych przemocą.

Więcej informacji na: https://opus.org.pl/moc-tkwi-w-tobie

 

 

Wydarzenie

  • 01 marca 2022 Początek: 17:00 - Koniec: 19:00
    STOP przemocy: Nieszablonowa Pedagożka o przemocy wobec dzieci (także przemocy rówieśniczej, przemocy w internecie)
  • od 24 lutego 2022 Początek: 17:00
    STOP przemocy: Jak wspierać osoby doświadczające przemocy i gdzie zwrócić się po pomoc.
  • od 11 lutego 2022 Początek: 17:00
    Spotkanie z cyklu "STOP przemocy"

Może Cię zainteresować