Rozmowy 3. sektora: Niepamięć [Kutno]
Rozmowy 3. sektora ruszają w region! Na kolejne spotkanie z tego cyklu zapraszamy do Kutna. Naszymi gośćmi będą: Adriana Dadci-Smoliniec autorka książki "Niepamięć" oraz Przemysław Saczuk, prezes zarządu fundacji „Pro Aperte”. Wspólnie porozmawiamy o tym jak pokonywać życiowe zakręty i trudności.
Kiedy: 11.04.2025 godz. 17:00
Gdzie: Dworek Modrzewiowy ul. Narutowicza 20 Kutno
Wstęp bezpłatny
Goście:
Adriana Dadci-Smoliniec
Autorka książki "Niepamięć", olimpijka, mistrzyni Europy w judo, prezeska i trenerka klubu UKS ADA JUDO FUN, którego misją jest prowadzenie zajęć sportowych bez względu na możliwości psycho-fizyczne. Jej wychowankowie z grupy” Sport bez Barier”, to aktualni czterokrotni Drużynowi Mistrzowie Polski Osób z Niepełnosprawnościami, Mistrzowie Świata i Europy. Aktywnie uczestniczy w życiu Miasta Gdańska poprzez swoją społeczną aktywność: Laureatka Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza w 2020 roku, Członkini Rady Sportu w Gdańsku, Członkini Zarządu Polskiego Związku Judo, Członkini Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI w Gdańsku. Prywatnie żona Pawła oraz mama najlepszej trójki dzieci pod słońcem: Amelii, Maćka i Róży.
Przemysław Saczuk
- Współtwórca trzech organizacji pozarządowych, które reintegrują osoby z obszaru wykluczenia zawodowego. Człowiek od organizacji i rozwoju ekonomii społecznej. Ma doświadczenie w koordynacji projektów dla NGO o wartości ponad 4 mln zł.
- Interwent Społecznego Pogotowia Interwencyjnego, trener Klubu Świadomej Młodzieży, autor innowacji społecznej skierowanej do osób neuroatypowych „Zakładam temat do rozmów”.
Misją Fundacji „Pro Aperte” jest tworzenie przyjaznej przestrzeni dla osób z niepełnoprawnościami, szczególnie w spektrum autyzmu i ich rodzin. Fundacja prowadzi Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne „Sensorek” oraz Specjalne Przedszkole Terapeutyczne „ToTu”. W ofercie znajdują się zajęcia indywidualne i grupowe (m.in. terapia logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna, terapia SI). Jako przedsiębiorstwo społeczne obejmujące osobę z zakresu wykluczenia społecznego i praktycznego. Udziela wsparcia prawnego, orzeczniczego i socjalno – bytowego z niepełnoprawnościami i ich rodzinom w ramach Społecznego Pogotowia Interwencyjnego. Przy Fundacji prężnie działa Klub Świadomej Młodzieży przygotowujący młodzież w spektrum autyzmu do roli samorzeczników. Fundacja prowadzi także szkolenia z obszaru autyzmu dla kadr pedagogicznych szkół i przedszkoli, kadr opiekio – wychowawczych, dostępność adopcyjnych, asystentów rodziny, pracowników MOPS, GOPS, PCPR. W latach 2020 - 2023 roku Fundacja otrzymała Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej w roli: Najlepszy pracodawca (w 2021 roku III miejsce w tej kategorii) i Sukces rynkowy.