Centrum OPUS

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Aktualność Piknik na Wschodniej

Piknik na Wschodniej

Serdecznie zapraszamy sąsiadów oraz wszystkich mieszkańców i mieszkanki Łodzi na piknik przy Wschodniej! 
Przygotowaliśmy dla Was warsztaty, poczęstunek, miła atmosferę, super zabawę, a wisienką na torcie piknikowym będzie KONCERT MUZYKI AFRYKAŃSKIEJ ZESPOŁU Folk'n'Roll 
Szczegółowy harmonogram imprezy:

15:30-16:30 Eko warsztaty dla dzieci (9-12 lat) Warsztaty poprzedzi krótki spektakl teatrzyku Kamishibai poświęcony tematyce wody. W dalszej spróbujemy zdefiniować „Ile wody ma Twój obiad?” i czy to dużo, czy mało. Spektakl, krótkie doświadczenia z wodą w roli głównej, burza mózgów a nawet matematyczne obrachunki – wszystko to i wiele więcej czeka na uczestniczki i uczestników tego warsztatu.

15:30-16:30 Zapełniamy skrzynkę marzeń. Porozmawiamy o tym co chcielibyście zmienić lub zrobić w swojej okolicy. Być może brakuje Wam ławki na podwórku? Chcielibyście zorganizować huśtawkę dla najmłodszych lub posadzić trochę zieleni? Opowiemy o tym jak takie rzeczy zorganizować.

16:30-18:00 Animacje dla dzieci – gry i zabawy. 

17:00-17:45Rodzinne warsztaty gry na bębnach afrykańskich z Folk’n’Roll – grupa 1 
18:00-18:45Rodzinne warsztaty gry na bębnach afrykańskich z Folk’n’Roll – grupa 2 

Na zajęciach uczestnicy poznają podstawy gry na bębnach djembe, uczą się wydobywać dźwięki w poprawny technicznie sposób, poznają tradycyjne rytmy pochodzące z Afryki Zachodniej. Dodatkowo wprowadzamy proste ćwiczenia wzmacniające poczucie rytmu, z wykorzystaniem głosu i własnego ciała (perkusja na ciele).

19:00 KONCERT muzyki afrykańskiej zespołu Folk’n’Roll. Będą bębny i śpiew  Grupa Folk’n’Roll zagra na afrykańskich bębnach dundun i djembe oraz zaśpiewa pieśni inspirowane muzyką Afryki Zachodniej. Koncert wzbogacony będzie wspólnym śpiewaniem tradycyjnych melodii w oryginalnym języku ludu Malinke i innymi animacjami.

Piknik odbędzie się na podwórku Biblioteki Odyseja, przy Ul. Wschodniej 42.
Zabawę zaczniemy o 15 i pociągniemy aż do 20 
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i nie obowiązują zapisy.
Na warsztatach mamy zasada kto pierwszy do bębna, a bębnów będzie 15 

Może Cię zainteresować