Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Podstrona konkursu

MIKROGRANTY DLA SENIORÓW 2022Zakończone

MIKROGRANTY DLA SENIORÓW 2022 

MIKROGRANTY DLA SENIORÓW 2022 to program realizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany z budżetu Miasta Łodzi.

MIKROGRANTY to środki finansowe na wsparcie inicjatywy organizacji pozarządowej zgodnie z działaniami statutowymi pracującej na rzecz osób starszych oraz z osobami starszymi (60+) w Łodzi lub grupy nieformalnej mieszkańców Łodzi (nie mniej niż trzy osoby, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania na rzecz osób starszych oraz z osobami starszymi (60+) w Łodzi) w wysokości do 5 000,00 zł.

Planowane działania, inicjatywy, wydarzenia realizowane na terenie Łodzi oraz dla  starszych mieszkańców miasta (60+), w szczególności dotyczyć promowania wolontariatu i pomocy sąsiedzkiej oraz integracji i aktywizacji społecznej seniorów z uwzględnieniem profilaktyki problemów związanych z używaniem alkoholu.

Specyfiką konkursu realizowanego przez Centrum OPUS jest dwuetapowa ocena - ETAP 1 to ocena formularza wniosku (bardzo prostego) ETAP 2 to ocena prezentacji inicjatywy podczas rozmowy z komisją (ok 20 minut). To zwiększa szanse grup nieformalnych mieszkańców, którzy nie mają doświadczenia w pisaniu projektów (organizacje zwykle piszą bardzo dobre wnioski) - podczas rozmowy opowiedzą o swoim pomyśle, a komisja może dopytać o szczegóły lub wyjaśnić wątpliwości.

Wszyscy aplikujący mogą liczyć przez cały czas naboru na wsparcie doradców Centrum OPUS (kontakty na stronie konkursu), a potem na etapie realizacji i rozliczenia na wsparcie opiekuna swojego projektu.

Grupy nieformalne (nie mniej niż trzy osoby, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania na rzecz osób starszych oraz z osobami starszymi (60+) w Łodzi) mogą składać wnioski tylko za pośrednictwem PATRONA - organizacji udzielającej osobowości prawnej. Jeśli nie znają takich organizacji Centrum OPUS pomaga je znaleźć lub proponuje wsparcie Inkubatora Działalności Społecznej https://inkubatorps.pl/inkubator-dzialalnosci-spolecznej-1241

DOKUMENTACJA: wszystkie niezbędne dokumenty są w zakładce „do pobrania” na stronie Centrum OPUS  https://opus.org.pl/mikrogranty-dla-seniorow-2022-36008

Nabór 2022 został uruchomiony 16 maja (poniedziałek) i trwa do 10 czerwca (piątek) do godziny 16.00. Przewiduje się dofinansowanie minimum 20 inicjatyw


Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Mikrogranty dla seniorów PLAKAT 17.05.2022 pdf 833,52 KB 5
2 Mikrogranty dla seniorów ULOTKA 17.05.2022 pdf 600,63 KB 4

MIKROGRANTY DLA SENIORÓW 2022

Koordynator projektu Aleksandra Wasilewska

Miniatura Aleksandra Wasilewska

Wyślij wiadomość

Doradca Krzysztof Smug

Miniatura Krzysztof Smug

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Doradca Marta Smejda

Miniatura Marta  Smejda

Wyślij wiadomość