Centrum OPUS

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Lokalne inicjatywy na start! – startuje Miejski Program Mikrograntów 2019


Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Masz pomysł na działanie z mieszkańcami i dla mieszkańców, ale potrzebujesz na nie pieniędzy? Właśnie ruszyła kolejna edycja Miejskiego Programu Mikrograntów. W otwartym konkursie ofert grupy nieformalne i organizacje pozarządowe mogą już po raz drugi starać się o fundusze na realizację swoich inicjatyw. Program jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Łodzi oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

O grant mogą starać się zarówno organizacje pozarządowe, jak grupy nieformalne za pośrednictwem organizacji-patrona. Nowością w stosunku do poprzedniego roku jest możliwość tworzenia grup przez osoby niepełnoletnie z udziałem osoby dorosłej.

Zakres inicjatyw objętych dofinansowaniem jest szeroki. W szczególności składają się nań działania:

  • edukacyjne (np. kursy, warsztaty, szkolenia);
  • kulturalne (np. koncerty w parkach, wystawy plenerowe);
  • dotyczące małej infrastrukturyogólnodostępnej dla mieszkańców, za zgodą właściciela terenu(np. ławki, trawniki, nasadzenia zieleni).

Wszystkie działania będzie można realizować od 1 lipca do 8 grudnia 2019.

Termin składania wniosków upływa jednak już 20 maja. Wnioski można składać za pośrednictwem generatora wniosków na naszej stronie internetowej.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Dla tych, którzy potrzebują przed złożeniem wniosku zasięgnąć rady, podzielić się swoimi pomysłami czy poszukać organizacji patronackiej – przygotowaliśmy spotkanie informacyjne w formule forum sąsiedzkiego. Forum odbędzie się 9 maja w godzinach 16.30-18.30 w siedzibie Centrum OPUS przy ul. Narutowicza 8/10.

Osoby chętne do uczestnictwa w spotkaniu albo potrzebujące doradztwa w zakresie realizacji wniosków, proszone są o kontakt pod adresem: areszka@opus.org.pl.

Może Cię zainteresować