Centrum OPUS

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Łódzkie Centrum Obywatelskie zaprasza: "Reaktywacja społeczna" (spotkanie online)


Łódzkie Centrum Obywatelskie zaprasza na spotkanie

„Reaktywacja społeczna - o powrocie do aktywności społecznej i obywatelskiej po pandemii”
Kiedy: 14 maja 2020 o godzinie 17:30
Jeśli:
  • działacie w przestrzeni społecznej, organizacji pozarządowej, grupie nieformalnej, ruchu społecznym,
  • a obecna sytuacja wymusiła na Was zmianę kierunków i form działania,
  • chcecie się tym doświadczeniem lub refleksją na temat działań w trakcie i po pandemii z innymi i posłuchać, jak oni sobie radzą,
  • chcecie posłuchać, co o powrocie do działania mówią ekspertki z zakresu psychologii i działań partycypacyjnych we współpracy z samorządem
  • działacie na terenie Łodzi.
zapraszamy serdecznie do udziału.

Spotkanie odbędzie się w dwóch częściach:

1. Jak obecna sytuacja wpływa na to, co robimy, co myślimy, jak działamy? Co utrudni nam powrót do czasu sprzed “zamknięcia” i czy taki powrót w ogóle jest możliwy? Jakie mechanizmy psychologiczne i społeczne mogą nam taki powrót ułatwić?
Wstęp do dyskusji: Joanna Brzezińska - psycholożka, pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Zajmowała się m.in. kwestią zdrowia publicznego. Aktywistka. Autorka bloga “Klimat i Emocje” oraz cyklu spotkań: “Antropocen - instrukcja obsługi”.

2. Jakie narzędzia i sposoby działania mają do dyspozycji ruchy i organizacje w reaktywowaniu aktywności społecznej po pandemii? W jaki sposób samorządy mogą wspierać aktywność społeczną i obywatelską teraz i po zniesieniu obostrzeń? Jakie są szanse i zagrożenia w tej sytuacji?
Wstęp do dyskusji: Magdalena Mike - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Aby wziąć udział w wydarzeniu:
  • zarejestruj się na spotkanie za pośrednictwem tego formularza: https://forms.gle/s2sHNksQ64nNB3nC6
  • W odpowiedzi otrzymasz od nas link z zaproszeniem do spotkania (będzie on aktywny na 5 minut przed rozpoczęciem).
Zadanie Łódzkie Centrum Obywatelskie 2019-2020 jest współfinansowane ze środków miasta Łodzi oraz środków w ramach projektu Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Może Cię zainteresować