Aktualność

Łódź. Szkolenie "Prowadzenie działalności gospodarczej w formie przedsiębiorstwa społecznego z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Business PLAY – symulacja prowadzenia działalności gospodarczej”


Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w ramach projektu Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza na dwudniowe bezpłatne szkolenie:

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie przedsiębiorstwa społecznego z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Business PLAY – symulacja prowadzenia działalności gospodarczej”

Szkolenie przeprowadzone jest w formie turnieju rozgrywanego na grze planszowej symulującej prowadzenie przedsiębiorstwa społecznego. Pomimo, że szkolenie jest prowadzone na grze symulacyjnej, to podczas zajęć przekazywana jest wiedza na temat zakładania przedsiębiorstwa społecznego lub przekształcania istniejącej organizacji w przedsiębiorstwo społeczne, marketingu, księgowości, a uczestnicy uczą się samodzielnie prowadzić przedsiębiorstwo. Gra symulacyjna w sposób przyjemny zwiększa wiedzę uczestników, którzy niepostrzeżenie uczą się więcej o przedsiębiorczości niż na szkoleniu prowadzonym metodą podającą. Uczestnicy pracują w gniazdach. Każda grupa prowadzi swoje własne przedsiębiorstwo, zgodnie z obowiązującym prawem polskim i z zachowaniem realiów biznesowych. Poza prowadzeniem przedsiębiorstwa społecznego podczas gry wplatane będą mini-wykłady na temat zakładania i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego, finansowania działalności, zatrudniania pracowników, prowadzenia księgowości i obsługi klienta.

Szkolenie w ciekawy i przyjemny sposób pozwala uzyskać wiedzę i umiejętności w zakresie:
• zakładania i rejestracji PES,
• obowiązków podatkowych i wobec ZUS,
• możliwych źródeł finansowania, płynności finansowej,
• podstaw prawa pracy,
• marketingu i negocjacji w przedsiębiorstwie społecznym.

W szkoleniu mogą wziąć udział tylko przedstawiciele grup nieformalnych lub organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej lub odpłatnej, z terenu miasta Łodzi.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Centrum OPUS przy ul. Narutowicza 8/10, I p. w dniach 3-4 października 2019 (czwartek - piątek), w godzinach 9.00 - 16.00.
 
Szczegółowy plan zajęć poniżej.

Formularze zgłoszeniowe proszę przesyłać do 30.09.2019r. na email apakowska@opus.org.pl lub składać osobiście w biurze Centrum OPUS. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie na szkolenie będzie potwierdzane emailowo lub telefonicznie.

Na szkoleniu zapewniamy catering.

Szkolenie poprowadzi p. Kamil Tetwejer

Trener biznesowy, konsultant, doradca z zakresu zakładania i zarządzania organizacją w aspekcie biznesowym. Autor projektów finansowanych ze środków unijnych. Wspiera również organizacje pozarządowe w procesie ekonomizacji działalności.
Jako doświadczony trener ma za sobą ponad 3000 godzin szkoleniowych oraz ponad 1400 godzin doradztwa, realizowanych na przestrzeni ostatnich 7 lat. Skupia się na aspektach miękkich w zarządzaniu oraz na efektywności osobistej pracowników. Podczas swoich szkoleń korzysta z aktywnych i innowacyjnych metod szkoleniowych.
Jest certyfikowanym Trenerem „Business PLAY – symulacja prowadzenia działalności gospodarczej” z dodatkami: Negocjacje, Rekrutacja i Pracownicy oraz Przedsiębiorstwo Społeczne.
Dużą wagę przykłada do tego, aby stworzyć miłą atmosferę zajęć, co wpływa na zwiększenie efektywności szkolenia, zadowolenie uczestników oraz osób zamawiających. Zadowolenie uczestników to priorytet, a największą satysfakcję daje mu możliwość obserwacji efektywności szkolenia.

Specjalizacja szkoleniowa i doradcza:
• Ekonomia społeczna;
• Przedsiębiorczość, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości społecznej;
• Konsultacje i negocjacje społeczne;
• Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)
• Pozyskiwanie funduszy zewnętrznych


Więcej informacji nt. szkolenia udziela Anna Pakowska apakowska@opus.org.pl, 42 207 73 39, 509 899 449.


Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 program szkolenie 3-4 października 2019 05.09.2019 pdf 493,04 KB 16
2 formularz zgłoszeniowy szkolenie 3-4 października 2019 05.09.2019 doc 223,5 KB 8

Może Cię zainteresować