Aktualność

Łódź. Szkolenie "Prowadzenie działalności gospodarczej w formie przedsiębiorstwa społecznego z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Business PLAY – symulacja prowadzenia działalności gospodarczej”


Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w ramach projektu Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza na dwudniowe bezpłatne szkolenie:

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie przedsiębiorstwa społecznego z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Business PLAY – symulacja prowadzenia działalności gospodarczej”

Szkolenie przeprowadzone jest w formie turnieju rozgrywanego na grze planszowej symulującej prowadzenie przedsiębiorstwa społecznego. Pomimo, że szkolenie jest prowadzone na grze symulacyjnej, to podczas zajęć przekazywana jest wiedza na temat zakładania przedsiębiorstwa społecznego lub przekształcania istniejącej organizacji w przedsiębiorstwo społeczne, marketingu, księgowości, a uczestnicy uczą się samodzielnie prowadzić przedsiębiorstwo. Gra symulacyjna w sposób przyjemny zwiększa wiedzę uczestników, którzy niepostrzeżenie uczą się więcej o przedsiębiorczości niż na szkoleniu prowadzonym metodą podającą. Uczestnicy pracują w gniazdach. Każda grupa prowadzi swoje własne przedsiębiorstwo, zgodnie z obowiązującym prawem polskim i z zachowaniem realiów biznesowych. Poza prowadzeniem przedsiębiorstwa społecznego podczas gry wplatane będą mini-wykłady na temat zakładania i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego, finansowania działalności, zatrudniania pracowników, prowadzenia księgowości i obsługi klienta.

Szkolenie w ciekawy i przyjemny sposób pozwala uzyskać wiedzę i umiejętności w zakresie:
• zakładania i rejestracji PES,
• obowiązków podatkowych i wobec ZUS,
• możliwych źródeł finansowania, płynności finansowej,
• podstaw prawa pracy,
• marketingu i negocjacji w przedsiębiorstwie społecznym.

W szkoleniu mogą wziąć udział tylko przedstawiciele grup nieformalnych lub organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej lub odpłatnej, z terenu miasta Łodzi.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Centrum OPUS przy ul. Narutowicza 8/10, I p. w dniach 6-7 grudnia 2019 (piątek - sobota), w godzinach 9.00 - 16.00.
 
Szczegółowy plan zajęć poniżej.

Formularze zgłoszeniowe proszę przesyłać do 02.12.2019r. na email apakowska@opus.org.pl lub składać osobiście w biurze Centrum OPUS. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie na szkolenie będzie potwierdzane emailowo lub telefonicznie.

Na szkoleniu zapewniamy catering.

Więcej informacji nt. szkolenia udziela Anna Pakowska apakowska@opus.org.pl, 42 207 73 39, 509 899 449

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 formulasz zgłoszeniowy 6-7 grudnia 2019_ŁOWES 29.10.2019 doc 223,5 KB 36
2 Program szkoleniowy 6-7 grudnia 2019 _ŁOWES 29.10.2019 pdf 494,28 KB 32

Może Cię zainteresować