Centrum OPUS

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

Łódź. Seminarium on line. Trendy i wyzwania. Imigranci.

Jakie wyzwania stoją przed dzisiejszą pozarządówką? Jakie trendy będą kształtowały sektor w najbliższych dziesięcioleciach? Jakim zmianom będą podlegać beneficjenci fundacji i stowarzyszeń,  jak powinno to wpłynąć na ofertę, a nawet sposób zarządzania organizacjami pozarządowymi?

Czy migracja ludności to problem tylko wyspecjalizowanych organizacji czy całego sektora? Jak wspierać imigrantów i z nimi współpracować?  Jak pandemia COVID – 19 wpływa na działania organizacji w tym obszarze?

Między innymi te tematy zostaną poruszone na pierwszym seminarium on line z cyklu 4 spotkań tematycznych pt.

"Trendy i wyzwania. Jak kształtować ofertę organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej w obliczu wyzwań współczesności?"

Kiedy ?

Seminarium "Imigranci, migracja ludności" – termin: 09.10.2020 r.; w godz.10.00 - 13.00

Do kogo są adresowane jest seminarium?

  • do przedstawicieli organizacji pozarządowych,
  • podmiotów ekonomii społecznej,
  • przedstawicieli grup nieformalnych działających w omawianych obszarach tematycznych,
  • do osób indywidualnych zainteresowanych tą tematyką,
  • do przedstawicieli samorządu terytorialnego współpracujących z organizacjami pozarządowymi.


Jak się zgłosić na seminarium nt. imigrantów?


Zarejestrowane osoby, na podany w formularzu email dostaną link do platformy ZOOM, na której on line odbędzie się seminarium.

Kto wystąpi na seminarium?
Klaudia Iwicka - współzałożycielka i wiceprezeska stowarzyszenia Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku. Absolwentka administracji, pedagogiki resocjalizacyjnej oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Gdańskim. Od 7 lat udziela konsultacji migrantom, ich rodzinom oraz pracodawcom. Członkini grupy zarządzającej Modelu Integracji Imigrantów w Gdańsku (obszar: pomoc społeczna) oraz Pomorskiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.   http://cwii.org.pl/

Kalina Czwarnóg-  zaczęła działać społecznie już w trakcie studiów kulturoznawczych. Od 9 lat pracuje z osobami z doświadczeniem migracji w Fundacji Ocalenie. Projektowała i koordynowała działania integracyjne, pomocowe i edukacyjne skierowane do społeczności uchodźczej oraz Polek i Polaków. Nagrodzona tytułem najlepszej koordynatorki wolontariatu w Warszawie. Przeciwniczka grantozy i spadochroniarstwa. Najbardziej ceni sobie konkretne i adekwatne projekty skupione na potrzebach i wzmacnianiu grup marginalizowanych. https://ocalenie.org.pl

Anna Chmielewska- koordynatorka Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie, prowadzonego przez Fundację Ocalenie. Projekty skierowane do osób migrujących realizuje od 2009 r., początkowo jako wolontariuszka, a od 2015 r. jako pracowniczka Fundacji Ocalenie. Od 2008 r. związana z sektorem pozarządowym. Projektowała i realizowała działania edukacyjne, naukowe i społeczne. Trenerka - szkoli w obszarze migracji, uchodźctwa, praw człowieka, islamu, świata muzułmańskiego i arabskiego.
https://ocalenie.org.pl

Program seminarium w załączniku.

Więcej informacji nt. seminarium udziela Anna Pakowska, apakowska@opus.org.pl, tel. (42) 207 73 39; 509 899 449.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii
Społecznej.

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Program_imigranci_09.10.2020 14.09.2020 pdf 174,56 KB 24

Może Cię zainteresować