Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Aktualność

IV Forum Sąsiedzkie w Kostce


Przed nami IV Forum Sąsiedzkie, w tym roku wyjątkowe. Wyjątkowe bo naszym zdaniem poruszy ważny temat, wyjątkowe bo na żywo, ale przede wszystkim wyjątkowe, bo zaprosiliśmy wyjątkowe osoby.

W czasach, gdy katastrofa klimatyczna puka do drzwi, coraz większego znaczenia nabierają działania ukierunkowane na dbałość o zieleń w mieście i naszym otoczeniu. Ma to też znaczenie w kontekście zagęszczania zabudowy w mieście.

Pokażemy, że w takiej sytuacji mieszkańcy sami mogą mieć wpływ na to, co się dzieje w ich okolicy.


Na Forum zaprosiliśmy aktywistów i aktywistki, którzy na swoim koncie mają duże doświadczenie w sprawach ochrony przyrody, zieleni i w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej.


Prelegentami będą:

1️Mieszkanki odpowiedzialne za sukces ochrony Zielonej Ostoi i nie tylko. Pani Ewa i Małgorzata opowiedzą o całym procesie jaki zaszedł od protestów po pisanie petycji i organizacje głosowania.

2️Przedstawiciele grupy „Społeczni Opiekunowie Drzew”, którzy skupiają mieszkańców wokół dbania o zieleń wysoką w mieście.

Mateusz Oracz - prawnik, opowie jak można reagować i co robić by chronić zieleń miejską.

3️Pan Lech Białasiewicz. Mieszkaniec Łodzi, aktywista. Od 7 lat dąży do poprawy warunków życia na swoim osiedlu, wykorzystując możliwości jakie daje Łódzki Budżet Obywatelski. Na swoim koncie ma wiele zrealizowanych projektów i wiele udanych Obywatelskich uczynków 

Zadania Strefa Aktywności Sąsiedzkiej Przy Kostki jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Łodzi.

Może Cię zainteresować