Pomiń nawigację

Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Projekt

Wsparcie COVID-19Zakończony

=> Spotkanie w sprawie tarczy, zadań zleconych i lokali dla organizacji z Łodzi - zapraszamy do udziału w spotkaniu online dotyczące możliwości, jakie obecnie stworzone są przez miasto Łódź dla organizacji prowadzących zadania publiczne oraz korzystających z zasobów lokalowych miasta. Chcemy porozmawiać o bieżących problemach i wyzwaniach oraz możliwościach z jakich mogą Państwo skorzystać. W ramach spotkania poruszane będą następujące kwestie:
- Zasady realizacji zadań publicznych a tzw. „Tarcza antykryzysowa”
- Zasady realizacji zadań publicznych zlecanych przez miasto Łódź
- Polityka lokalowa miasta – możliwości dla organizacji pozarządowych w czasie pandemii

W spotkaniu weźmie udział Łukasz Prykowski - Pełnomocnik Prezydent Miasta Łodzi ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2020 r. o godz. 14.00 i będzie miało formę online. Do 20 kwietnia do godz. 14.00 przyjmowane będą zgłoszenia tylko za pośrednictwem formularza on-line. O przyjęciu do spotkania decydować będzie kolejność zgłoszeń. Osoby przyjęte na spotkanie otrzymają szczegółową instrukcję jak dołączyć do spotkania.

=> Badanie potrzeb organizacji z Łodzi - W związku z sytuacją wywołaną pandemią COVID-19 chcemy zebrać informacje o potrzebach i problemach, jakie mają Państwo w swoich działaniach. Wyniki badania zostaną przedstawione m.in. Radzie Działalności Pożytku Publicznego przy Prezydent Miasta Łodzi i posłużą do analizy możliwości wsparcia organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. Prosimy o wypełnienie tej ankiety do 23 kwietnia 2020 r.

=> Pytania z zakresu prawa pracy - jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące kwestii z zakresu prawa pracy w związku z epidemią COVID-19, zachęcamy Was do wypełnienia formularza, który znajduje się pod tym linkiem. Odpowiemy tak szybko, jak tylko się da, a dodatkowo dzięki Waszym pytaniom będziemy mogli stworzyć pakiet odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości.


Poniżej zamieszczamy informacje i tutoriale dotyczące kwestii formalno-prawnych.

Maile i telefony do naszych doradców znajdziecie w zakładce "Kontakty".

W zakładce "Przydatne linki" czekają na Was z kolei odsyłacze do artykułów i materiałów zewnętrznych.


=> Aktualne materiały:

1. Zapraszamy na spotkanie online "Tarcza kryzysowa dla ekonomii społecznej", które odbędzie się 16 kwietnia o godz. 10.00. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod tym linkiem.

2. Realizacja zadań publicznych przez podmioty ES a epidemia COVID (prezentacja):