Wyniki wyszukiwania dla
Justyna Duks
Od 15 lat związana z sektorem pozarządowym. Zaangażowana głównie w działania związane z budowaniem sektora pozarządowego w Elblągu, wzmacnianiem organizacji pozarządowych oraz animacją społeczną. Dyrektorka ds. rozwoju w Stowarzyszeniu ESWIP. Przez te wszystkie lata autorka i koordynatorka projektów, koordynatorka i doradczyni w Centrum Organizacji Pozarządowych, Animatorka OWES, kierownik CIS. W ostatnich latach w Stowarzyszeniu ESWIP odpowiedzialna za wdrożenie innowacyjnego modelu funkcjonowania sklepu społecznego w nurcie GOZ oraz wdrożenie i rozwój usług społecznych.
dr Ewa Kochańska
Ekspertka w zakresie gospodarki cyrkularnej i innowacji energetycznych. Prezes Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia, kierownik Laboratorium Gospodarki Cyrkularnej i Rozwoju Biznesu w CTT OZE, koordynatorka klastra Bioenergia dla Regionu. Od lat zaangażowana w rozwój zrównoważonych modeli biznesowych, które łączą efektywność energetyczną z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.
Jako lider WP ds. governance & social inclusion w projekcie FRONTSH1P, koordynuje działania na rzecz wdrażania regionalnych planów gospodarki cyrkularnej (Circular Economy Action Plans), a w projekcie RESU2030 wspiera rozwój strategii transnarodowych i miejskich planów energetycznych w oparciu o zasady cyrkularności.
Specjalizuje się w analizie wpływu nowych trendów społecznych na rozwój sektora energii (projekt NEWTRENDS) oraz w ocenie modeli biznesowych dla gospodarki obiegu zamkniętego (projekt NiCE).
Agnieszka Laskowska
Od lat działa na styku projektów społecznych, edukacji i aktywizmu m.in. w organizacjach pozarządowych, realizując inicjatywy w ramach Erasmus+, CERV i Horyzont Europa. Na co dzień wspiera grupy oddolne i ruchy obywatelskie, szczególnie te związane z edukacją, klimatem i aktywnością lokalną. Łączy doświadczenie projektowe z wrażliwością społeczną i zaangażowaniem w działania na rzecz wspólnego dobra.
Magdalena Mirys
Doradczyni kluczowa oraz rozwojowa dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Pracuje w Centrum OPUS od 2010 roku. Doradza w zakresie zakładania i prowadzenia organizacji społecznych, realizacji działań ekonomicznych i planowania modelu biznesowego dla organizacji. Przedsiębiorstwom społecznym doradza również w zakresie rozwoju cyrkularnych modeli biznesowych. Wspiera grupy inicjatywne w planowaniu strategicznym, w tworzeniu biznesplanów dla nowopowstających przedsiębiorstw społecznych.
Jan Oleszczuk-Zygmuntowski
Ekonomista i spółdzielca zainteresowany złożonymi systemami, ekonomią polityczną technologii oraz gospodarką cyfrową. Współprzewodniczący Polskiej Sieci Ekonomii i Prezes Zarządu PLZ Spółdzielni, operatora centrum technologii spółdzielczych CoopTech Hub. Doktorant Akademii Leona Koźmińskiego i wykładowca kierunku Zarządzanie i AI. Założyciel i w latach 2015-2020 prezes zarządu Fundacji Instrat, progresywnego think-tanku. Doświadczenie zdobywał m.in. w Polskim Funduszu Rozwoju. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, stypendysta G20 Global Solutions, British Council, Møller Institute, Open Future Foundation i FEPS. Autor „Kapitalizmu Sieci”, książki nominowanej do nagrody Economicus 2020. Ambasador DigitalEU.
Przemysław Piechocki
Od 2003 roku związany z ruchem budowania społecznej gospodarki rynkowej w Polsce, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu – organizacji pozarządowej wspierającej przedsiębiorczość społeczną, która stawia sobie za zadanie budowanie trwałej infrastruktury sprzyjającej tworzeniu świadomych i dojrzałych przedsiębiorstw społecznych, w tym spółdzielni socjalnych, na terenie całego kraju. Autor publikacji, raportów, ekspertyz i innowacyjnych rozwiązań w obszarze ekonomii społecznej. W latach 2016-2022 wiceprzewodniczący Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej organu pomocniczego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Ola Reszka
Animatorka działań społecznych i prezeska Fundacji Strefa, w której tworzy i prowadzi Miejsce Aktywności Lokalnej – otwartą przestrzeń wspierającą zaangażowanie mieszkańców. W swojej codziennej pracy Ola aktywizuje lokalne społeczności poprzez organizację warsztatów, spotkań oraz różnorodnych inicjatyw, które sprzyjają nawiązywaniu relacji międzyludzkich oraz wspólnemu działaniu na rzecz pozytywnych zmian. Miejsce Aktywności Lokalnej, którym kieruje, jest przykładem myślenia cyrkularnego – tu materiały pochodzące z recyklingu, takie jak deski z palet, plastikowe butelki czy tekstylia, znajdują nowe życie w projektach rękodzielniczych i ekologicznych działaniach. Ola Reszka przekłada ideę edukacji ekologicznej i promowania samodzielnych inicjatyw na praktyczne projekty, które wspierają nie tylko rozwój kreatywności, ale także podnoszą świadomość ekologiczną wśród mieszkańców.
Małgorzata Romanowska
Zajmuje się innowacjami społecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ekonomii alternatywnej – rozwijaniem walut lokalnych wspierających zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego. Doktorka nauk o Ziemi i środowisku - w ramach pracy naukowej zajmowała się problematyką dźwięków w mieście, ich znaczeniem w życiu człowieka i innych stworzeń. Współpracuje lub współpracowała z licznymi organizacjami pozarządowymi w zakresie komunikacji, budowania kooperacji, zarządzania projektami. Obecnie związana z Fundacją Batorego, w której jest odpowiedzialna za komunikację oraz Fundacją ALT, gdzie zajmuje się alternatywną ekonomią na rzecz edukacji i integracji.