Centrum OPUS
;

Dlaczego my?

Przekazując 1% podatku na Centrum OPUS, pomagasz nam wzmacniać organizacje w ich rozwoju i budzić w ludziach radość płynącą ze wspólnego działania.

Dzięki nam:

  • powstało 2500 nowych organizacji społecznych;
  • utworzonych zostało 260 miejsc pracy;
  • zrealizowano 1500 mikrodziałań, w których wzięło udział ponad 150 000 osób.
Nie liczby są tu jednak najważniejsze, a ludzie – ich radość, marzenia i siła, jaką czerpią dzięki naszemu wsparciu. Chcesz pomóc nam wyzwalać dobre emocje? Przekaż 1% podatku Centrum OPUS!


Elektronicznie

Serwis podatki.gov.pl Oficjalny portal
Ministerstwa Finansów

Tradycyjnie

Deklaracja do druku Wydrukuj tradycyjny formularz deklarcji podatkowej

Dobre historie, dobre emocje

Posłuchaj historii grup, które otrzymały od nas wsparcie i zobacz, jak Twój 1% podatku może zmieniać rzeczywistość i wyzwalać w ludziach radość, poczucie sprawczości i energię do działania.

Stowarzyszenie "Na Fali"

Stowarzyszenie "Na Fali" - niestrudzenie działają na rzecz tego, by osoby niepełnosprawne i ich rodziny "mogły normalnie żyć". Widzą kwestię niepełnosprawności procesowo i systemowo i tak też starają się ją rozwiązywać. W Centrum OPUS otrzymali wsparcie doradcze i finansowe na rozwój swojej działalności.

Amnesty International Łódź

Są lokalną grupą aktywistów i aktywistek walczących o prawa człowieka. Niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Aby jej przeciwdziałać, organizują wydarzenia, akcje, spotkania i warsztaty edukacyjne. W Centrum OPUS znajdują przestrzeń na spotkania.

Fundacja KOLOROWO

Otwierają umysły na wiedzę i animują świat wokół siebie, czyniąc go piękniejszym. Szukają twórczych połączeń na styku nauki i codzienności. W konkursie "Łódź naukowa, Łódź akademicka" w Centrum OPUS prezentowali światu inspirowany Escherem "Fenomen logicznego designu".

Stowarzyszenie
"Są Gorsi"

Dobre Skrzaty zmieniające swoje osiedle przy Parku na Zdrowiu w miejsce magiczne. Odkrywcy skwerów z potencjałem. Konstruktorzy miejsc, w których czai się przygoda. W ramach mikrograntów Centrum OPUS postawili na osiedlu najprawdziwszy piec chlebowy oraz stworzyli wraz z dziećmi przygodowy plac zabaw - Skweranię.

Grupa Nowopoleska

Swoimi działaniami pokazują, że grodzone osiedla są znacznie bardziej otwarte niż mogłoby się wydawać. Działają z sąsiadami i dla sąsiadów, zmieniając przestrzeń i relacje międzyludzkie na lepsze. W ramach programów mikrograntowych w Centrum OPUS zorganizowali Dzień Gier Sąsiedzkich, zbudowali pszczeli hotel oraz otworzyli osiedlową biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia.

Stowarzyszenie Miłośników Sztuki "Ponadczasowi"

Od pomysłu przeszli do czynu i założyli własny zespół teatralny. Sami piszą, realizują sztuki i wystawiają je dla szerokiej publiczności. Przydają teatrowi amatorskiemu sznyt profesjonalizmu. Z Centrum OPUS związani od początku swej drogi za sprawą wsparcia na rozwój organizacji oraz realizację przedstawień w ramach mikrograntów.