Wczytywanie.
Proszę czekać.

Menu

(42) 207 73 39

opus@opus.org.pl

Nasz zespół

StartNasz zespół
StartNasz zespół

Zespół Centrum OPUS

Jesteśmy otwartym, kreatywnym i ambitnym zespołem. Ciągle się rozwijamy, uczymy i szukamy ciekawych pomysłów. Naszą misją jest wspieranie Was w realizowaniu zmian społecznych w Łodzkiem!

 

Zarząd

lwaszak lwaszak
Łukasz Waszak

Prezes

Prawnik, specjalista w zakresie współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi i podmiotami ES. Trener, animator współpracy lokalnej, ekspert w zespołach projektowych ds. partycypacji społecznej oraz zlecania zadań publicznych. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Prywatnie pasjonat gier planszowych, kibic drużyn piłkarskich Synów.

jwoznicka jwoznicka
Jolanta Woźnicka

Sekretarz

Współtwórczyni Centrum OPUS. Ekspertka z zakresu animacji lokalnej, funduszy i budowania partnerstw. Certyfikowana trenerka STOP III stopnia (superwizorka). Z wykształcenia polonistka, absolwentka Szkoły Trenerów STOP, Studium Ekonomii Społecznej na AE
w Krakowie, Podyplomowych Studiów Superwizji Współpracy
i Animacji Środowiskowej
na Uniwersytecie Gdańskim.

wgawronska wgawronska
Wioletta Gawrońska

skarbnik

Związana z Centrum OPUS
przez wiele lat. Absolwentka zarządzania, studentka socjologii. Świetnie nawiązująca kontakty ze środowiskiem lokalnym, ma wielu przyjaciół,
a nawet wielbicieli w gminach województwa. Animatorka
z zamiłowania. Trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów STOP. Obecnie koordynatorka administracji oraz projektu Modelowe Rady.

Zespół

mstepien mstepien
Małgorzata Stępień-Dudek

Koordynatorka, trenerka

Certyfikowana trenerka STOP I stopnia z zakresu tworzenia partnerstw, współpracy, wspierania ludzi w rozwoju, budowania i zarządzania zespołem. Animatorka i doradczyni w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Entuzjastka pracy z seniorami. Koordynatorka wielu projektów. Prezes Fundacji Europejskie Centrum Edukacji Społecznej ECES. Miłośniczka afrykańskich podróży, wspinaczki wysokogórskiej, maratonów rowerowych i biegów na orientację.

mmirys mmirys
Magdalena Mirys

Koordynatorka, doradczyni

Znana ze swojej cierpliwości i dobrego serca, Magda – z wykształcenia pedagog – jest uznaną animatorką i doradczynią, a także trenerką i koordynatorką projektów. Absolwentka Łódzkiej Szkoły Trenerów, Akademii Facylitatorów Społecznych i Doradztwa Biznesowego. Doradza w zakresie zakładania organizacji, planowania strategicznego oraz działalności ekonomicznej organizacji pozarządowych. Lubi psy, ale ma kota i stara się nie wchodzić mu w drogę:)

mpoulain mpoulain
Maria Magdalena Poulain

koordynatorka, trenerka

Z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu dziennikarka, z zamiłowania społeczniczka, a z poczucia odpowiedzialności wolontariuszka. Koordynatorka pierwszego projektu regrantingowego FIO „Grant na lepszy start 2014-2016” realizowanego przez Centrum OPUS (ponad 300 grantów na inicjatywy lokalne). Edukatorka cyfrowa pokolenia 50+ (Latarnik Polski Cyfrowej) i animatorka działań społecznych. Ponadto zajmuje się tworzeniem nowej przestrzeni dialogu międzypokoleniowego dla mieszkańców Łodzi w Poleskim Ośrodku Sztuki, z którym jest blisko związana.

mnowakowska mnowakowska
Maria Nowakowska

koordynatorka, animatorka

Koordynatorka projektów, animatorka społeczna i kulturalna oraz trenerka. Fascynatka Łodzi i jej potencjału, ze szczególnym uwzględnieniem architektury i Starego Polesia. Stypendystka Prezydent Miasta, autorka pierwszego w Polsce przewodnika po mieście szlakiem detali architektonicznych (Centrum Regio, 2016). Aktywistka z urodzenia, powołania i wyboru. Gdy nie pracuje, to najchętniej podróżuje z aparatem w ręce albo czyta dobre książki (zwłaszcza te z obrazkami).

apodgorska apodgorska
Agnieszka Podgórska

asystentka, koordynatorka

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektach współfinansowanych ze środków UE, m.in. na stanowiskach asystentki koordynatora i koordynatorki. To właśnie taką funkcję pełni w Centrum OPUS, gdzie odpowiada za największy projekt związany z ekonomią społeczną. Obowiązkowa, uśmiechnięta i opanowana niemal w każdej sytuacji. Jej pasjami są m.in. podróże dalekie i bliskie oraz muzyka.


ksmug ksmug
Krzysztof Smug

Doradca, trener

Absolwent Wydziału Prawa
i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Doradca i animator
z zakresu zakładania i rejestracji organizacji pozarządowych, pracy projektem oraz współpracy międzysektorowej. Indywidualny Doradca Spółdzielni. Absolwent Łódzkiej Szkoły Trenerów. Coach współpracujący z lokalnymi podmiotami w zakresie tworzenia ich strategii rozwoju. Doradca w programie "Grant na lepszy start"

rmiko rmiko
Renata Miko

księgowa, doradczyni

Pracuje w Biurze Księgowym przy Centrum OPUS, prowadzi księgowość wielu organizacjom
i spółdzielniom. Posiada certyfikat księgowy. Cierpliwie wyjaśnia zawiłości księgowości w organizacjach pozarządowych. Doradczyni z zakresu finansów
i rozliczeń. Niezwykle uporządkowana, profesjonalna,
a przy tym wspierająca i pomocna. Ekspertka od smakołyków kuchni bezglutenowej :)

asikorska asikorska
Anna Sikorska

Koordynatorka, doradczyni

Koordynatorka, asystentka i doradczyni, specjalizująca się we współpracy ze spółdzielniami socjalnymi. W Centrum OPUS zaczynała jako wolontariuszka. Uporządkowana, odpowiedzialna, dobrze reagująca na zmiany i sytuacje trudne. Artystyczna dusza, wrażliwa  na innych i ich potrzeby.


kksiazczak kksiazczak
Katarzyna Książczak

Koordynatorka, doradczyni

Człowiek trzech sektorów, związany z pozarządówką od ponad 10 lat. Obecnie doradczyni i trenerka specjalistyczna z zakresu szeroko rozumianych finansów oraz ekonomizacji działań NGO. Absolwentka finansów i bankowości oraz ekonomii przemysłu na Uniwersytecie Łódzkim, a także szkoły trenerów w Stowarzyszeniu Trenerów Organizacji Pozarządowych. Ma certyfikat na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych. W ostatnim czasie zafascynowana zrównoważonym rozwojem miast, który studiuje na Politechnice Krakowskiej. Prywatnie kocham podróżować z muzyką w tle i książką pod pachą.


ahermanowicz ahermanowicz
Agata Hermanowicz

Koordynatorka, doradczyni

Agata jest związana z Centrum OPUS od 7 lat, podczas których jako koordynator, trener, moderator konsultacji społecznych, a także psycholog sprofilowany na wsparcie przedsiębiorstw społecznych. Ma wieloaspektowe doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołem oraz w prowadzeniu szkoleń z kompetencji psycho-społecznych. Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu i Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, miłośniczka szydełkowania i robienia przetworów.


afurmaniak afurmaniak
Agnieszka Furmaniak

Kierowniczka administracyjna

Kierowniczka administracyjna Centrum OPUS, a jednocześnie kluczowa doradczyni, rozmiłowana w kadrach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UŁ w stopniu mgr. Niegroźna "kadrówka" – ale tylko pod warunkiem terminowego dostarczania dokumentów :) Spełniona mama, żona i właścicielka psa terapeuty. Jej motto brzmi „Śmiej się, niech reszta świata zastanawia się dlaczego".

apakowska apakowska
Anna Pakowska

Koordynatorka i doradca

Koordynatorka i doradca z zakresu pozyskiwania środków na działalność org. pozarządowych. Obecnie indywidualny doradca przedsiębiorstw społecznych. Absolwentka zarządzania i podyplomowych studiów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Wielbicielka kotów, gór i Łodzi. Mama trojga.

ewierzbowska ewierzbowska
Ewa Wierzbowska

Animatorka

Animatorka, entuzjastka dialogu obywatelskiego, z uporem dążąca do budowania partnerskich relacji między sektorem pozarządowym a administracją. Zainteresowana federalizacją NGO, aktywnie działa w Radzie Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego. W wolnym czasie psuje wzrok i słuch oglądając filmy, bądź słuchając muzyki. Lubi siedzieć na fotelu w otoczeniu swoich różnogatunkowych futrzaków. Jeżeli jednak akurat nie pada, jest duża szansa, że spotkacie ją w lesie, zwykle w towarzystwie roweru.